تجهیزات ترافیکی
  • تجهیزات ترافیکی

مخروط ترافیکی

مخروط ترافیکی کف لاستیکی

مخروط ترافیکی کف لاستیکی ساخته شده از بهترین مواد اولیه PE می باشد. این مخروط ترافیکی دارای شبرنگ بلند می باشد. تهیه شده از مرغوب ترین و هم مواد که دارای آنتی یووی و آنتی اکسیدانت و آنتی اتاتیک می باشد. مانند سایر محصولات ایمنی ترافیکی ، مخروطی ها نیز از جنس پلاستیک قابل انعطاف هستند. جنس پلاستیک کله قندی متراکم و محکم در عین حال از خسارت دیدن وسیله نقلیه محافظت می کند.

اولین کله قندی پارکینگ توسط چارلز دی اسکنلون آمریکایی که در حال رنگ آمیزی خیابان در شهر لوس آنجلس بود در سال 1943 اختراع شد و حق ثبت به او اعطا شد اما اولین مخروطی های ترافیکی در سال 1958 در بریتانیای کبیر مورد استفاده قرار گرفتند. این محصول در گروه تجهیزات ترافیکی به منظور هدایت ترافیک د رخیابان ها و بزرگراه ها به کار رفته و وجود موانعی را به رانندگان هشدار می دهد این موانع را می توان به طور موقت نیز بر سطح معابر و جاده قرار داد. کله قندی پارکینگ معرفی شده به علت داشتن برچسب شبرنگی در فضاهایی که نور کمی دارند نیز قابل استفاده است.

مخطروط ترافیکی ژله ای

در سایز های مختلف و به جهت اهداف مشخص ، طراحی و ساخته می شود. مخروط ترافیکی ژله ای در گروه تجهیزات پارکینگی به منظور هدایت ترافیک در خیابان ها و بزرگراه ها به کار رفته و وجود موانعی را به رانندگان هشدار می دهد این موانع را می توان به طور موقت نیز بر سطح معابر و جاده قرار داد.

مخروط ترافیکی ژله ای بسیار مقاوم و انعطاف پذیر بوده و به عنوان یک مانع در مکان هایی مانند : محل کار کارگران ، مقابل مغازه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. مخروط ایمنی ترافیک (مخروط ژله ای) مطابق با استاندارهای کیفی جهانی ، با مواد پلاستیک انعطاف پذیر و با کیفیت بالا و بسیار مناسب و با استفاده از تثبیت کننده های UV ساخته می شود با ویژگی های ذکر شده کیفیت و رنگ مخروط ایمنی در تمام وضعیت های آب و هوایی ثابت می ماند.

مخروط ترافیکی از مواد پلیمری Pvc , Pu , Eva لاستیک تهیه شده است. این مخروط های ترافیکی دارای مکمل های آنتی یووی و آنتی اکسیدانت و آنتی اتاتیک می باشد که این مواد خاصیت انعطاف پذیری و مقاومت مخروط را چندین برابر نموده است.

چراغ گردان

در طراحی این وسیله هشداری از نور در رنگ های مختلف زرد ، آبی و قرمز در حالت انعکاس به صورت گردان استفاده شده است. که باعث جلب توجه افراد در محیط پیرامون خود می گردد. این محصول در انواع دو پیچ برای نصب روی سطوح مختلف ، پایه دار برای استفاده در مکان هایی موقت و قابل تغییر و نوع مگنتی برای نصب موقت بر روی سقف خودرو در بازار موجود می باشد.

جهت سهولت استفاده کاربران در محیط های مختلف با ولتاژ هایی مختلف در انواع 12 ولت ، 24 ولت و 220 ولت در نظر گرفته شده است.

استوانه های ترافیکی

استوانه ترافیکی به نام های سیلندر ترافیکی و یا استوانه ایمنی نیز شناخته می شود. این محصول در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم بوده و به منظور آگاه ساختن و هشدار دادن به رانندگان ، مورد استفاده قرار می گیرد.

استوانه ارتجاعی به رنگ قرمز ساخته شده است و همچنین وجود نوارهای شب رنگ در این محصول سبب رویت آن توسط رانندگان در مکان های تاریک می شود. شبرنگ های به کار رفته در استوانه ارتجاعی دارای چهار نوع پارچه ای ، کره ای ، چینی و لانه زنبوری می باشد. رنگ شبرنگ با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر می باشد.

استوانه ارتجاعی دارای مواد اولیه از جنس ایوا و یا پلی اورتان می باشند این امر سبب می شود خاصیت ارتجاعی و انعطافی داشته باشند بنابراین به هنگام برخورد وسایل نقلیه به این محصول در مرحله اول به خودرو آسیب نمی رسد و در نهایت خود استوانه نیز دچار آسیب نمی شود و به حالت اولیه بر می گردد.

استوانه ارتجاعی به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند و همچنین نوارهای شبرنگی که در آنها به کار رفته در جاده های شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

به منظور تعیین مسیر توسط استوانه ها ، بهتر است چند استوانه ترافیکی را پشت سر هم قرار دهید. از استوانه ها به دو صورت ثابت و متحرک می توان استفاده نمود.

جداکننده ایمنی

جداکننده ها از جمله تجهیزات ترافیکی هستند که در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول تولید داخل کشور بوده و جنس آن پلاستیکی و از نوع سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت می باشد. جدا کننده برای مواقعی که محدودیت در زمان و مکان وجود دارد بسیار مناسب و ایده آل است و برای تعیین حریم راه و جدا کردن مسیر مورد استفاده قرار می گیرد. جداکننده ترافیکی از قطعات پلاستیکی تشکیل گردیده است و می تواند به صورت موقتی و دائمی فیکس شود. از این محصول در پارگینگ ها ، خیابان ها و پارک ها و تمامی مکان هایی که نیاز به قسمت بندی محوطه است ، استفاده می شود. جدا کننده با دو عدد رول بولت و به سادگی بر روی آسفالت و یا هر سطح محکم و صاف قابل نصب می باشد.

جداکننده با رنگ زرد به طول 50 سانتی و یک متر ارائه می گردد و با توجه به کیفیت خوب آن دارای ثبات رنگ به مدت طولانی می باشد. به دلیل اینکه قسمت داخلی بدنه اصلی جداکننده دارای یک ساختار نا مسطح است احتمال شکستگی و آسیب دیدگی کف آن وجود ندارد. جداکننده همچنین از ضربه مستقیم جلوگیری می نماید. بر روی هریک از جداکننده ها می توان از یک عدد استوانه ایمنی شبرنگ دار به جهت بازتاب نور و جلو گیری از غافلگیر شدن احتمالی رانندگان در شب استفاده نمود. جداکننده دارای قطعه ابتدا و انتها نیز می باشد که به صورت جداگانه به فروش می رسد.

سرعت گیر پلاستیکی

طراحی خطوط در محصول ، سایش قطعه را کم می نماید و باعث عمر طولانی محصول ، حداقل دو برابر نمونه های قبلی می شود. همچنین زیبایی منظر شهری را افزایش می دهد. این محصول تولید ایران بوده و در ساخت آن از بهترین مواد اولیه (Pe) استفاده شده است. سرعت گیر پلاستیکی در جهت استفاده برای معابر شهری طراحی و ساخته شده است. سرعت گیر های معرفی شده ، قابلیت تحمل وزن 50 تن برای هر چرخ را دارا می باشد.

به دلیل کیفیت مواد استفاده شده در تولید سرعت گیر پلاستیکی ، این محصول قابلیت تحمل وزن بسیار بالای اتومبیل ها را داشته و طول عمر بیشتری دارد. سرعت گیر پلاستیکی به آسانی با رول پلاک نصب شده و در هنگام تعمیر آسفالت از سطح خیابان ها به راحتی جدا می شود. سرعت گیر پلاستیکی از جنس پلی اتیلن فشده ساخته می شود که مقاومت بسیار بالایی داشته و در بازه زمانی طولانی مدت دچار پوسیدگی و سایش نمی شود. این محصول بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه تعمیر و نگه داری پایینی دارد. همچنین این محصول با صرف هزینه اندکی مجددا مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل رنگ و روکش کشیده شده روی سرعت گیر پلاستیکی ، این محصول در هنگام شب قابلیت دید بالایی برای رانندگان به وجود می آورد. این محصول در ابعاد گوناگونی تولید می گردد.

سرعت گیر لاستیکی

طول عمر بسیار بالای این محصول در کلیه شرایط آب و هوایی باعث محبوبیت دو چندان این محصول شده است. نوع لاستیک به کار رفته در این محصول لاستیک منجید دار می باشد. سرعت گیر لاستیکی قابلیت تحمل وزن 50 تن برای هر چرخ را دارد. این محصول دارای قطعاتی از لاستیک رنگی با ابعاد 10*10 که نور را بازتاب می کنند ، می باشد و این امر سبب می شود سرعت گیر به راحتی در شب دیده شود.

سرعت گیر لاستیکی در معابر دارای شیب زیاد ، مسیرهایی که حداکثر سرعت مجاز در آن 50 کیلومتر در ساعت است ، دو طرف گذرگاه مراکز پزشکی ، تقاطع ها ، چهار راه ها، دو طرف گذر گاه عبور دانش آموزان و غیره نصب می گردد. این محصول در ابعاد گوناگونی قابل ارائه می باشد.

استاپرهای ایمنی

استاپرهای مورد استفاده در اتوبان ها و بزرگراه ها به دو دسته استاپر مستطیلی و استاپر گرد تقسیم می شوند. این محصول به آسانی قابل نصب است. از استاپر در ایستگاه های پلیس ، اتوبان ، بزرگراه عوارضی به جهت کاهش سرعت خودرو استفاده می گردد. از دیگر کاربرد استاپر می توان در ورودی ها و خروجی ها و یا خطوط عابر پیاده در مسیرهای بین شهری را معرفی نمود. استاپر گرد از جنس پلی اتیلن بوده و بنا به درخواست مشتری به رنگ زرد ، سفید و قرمز قابل سفارش می باشد.

استاپر ها در کف جاده ها و اتوبان ها باید به گونه ای نصب شود که تعداد زیاری از آن در یک ردیف قرار گیرند. این محصول به هنگام عبور اتومبیل با ایجاد لرزش و صدا راننده را هوشیار می نماید. این محصول به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر بازدارندگی خودرو هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند. نصب سریع و آسان که توسط پیچ واشر و رول پلاک به زمین متصل می شود.

بولارد ایمنی

بولارد به دلیل اینکه موانع بصری برای رانندگان ایجاد می نماید، به عنوان ابزاری برای هدایت و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار می گیرد. بولارد همچنین به جهت جلوگیری از دسترسی به مناطق محدود شده کاربرد دارد. بولارد ترافیکی به وسیله پیچ قابل اتصال به زمین می باشد. این محصول به جهت دارا بودن وزن سبک و راحتی در جابجایی آن، برای مکان هایی که به صورت موقت از آن استفاده نمایند؛ کاربرد دارد. مثلا پروژه های فصلی، پارکینگ ها و غیره. بولارد جایگزین مناسب برای بشکه های ضربه گیر می باشد. می توان بر روی بولارد ها علائم ترافیکی مناسبی را نصب نمود و از بولارد به عنوان هدایت کننده مسیر نیز استفاده می شود. از بولارد ترافیکی برای محافظت از عابرین پیاده، حصاربندی مسیر عبور دوچرخه، فضای سبز پارک ها و همچنین به عنوان راه بند و به جهت مشخص نمودن حد و مرز، استفاده می شود.بولارد ترافیکی را به صورت تکی یا گروهی مورد استفاده قرار می دهند. بولارد یا راهبند به شکل حصار کشیدن بین مسیر های متفاوت بکار می رود. بولارد ترافیکی خودرو ها را هدایت می نماید تا در داخل مسیری که حصار بندی شده حرکت نمایند و یا نتوانند از مسیری که به وسیله آن مسدود شده عبور کنند. بولارد ترافیکی در مکان هایی که امکان دارد حجم ترافیک تغییر نماید؛ گزینه مناسبی می باشند. این محصول به گونه ای طراحی و ساخته شده است که جابجایی آن بسیار آسان، ایمن و بی خطر می باشد. بولارد ها را می توان از پایه جدا نمود و در محل دیگری در پایه دیگری قرار داد و بدین وسیله ترافیک را به خوبی مدیریت کرد.

بشکه ترافیکی

بشکه ایمنی در خروجی بزرگراهها و خیابانها به عنوان جهت نمای مسیر استفاده می شود . این محصول در اندازه ها و سایز های مختلف و بر حسب مقدار ماده تزریق شده به آن تولید می گردد. بشکه ایمنی ترافیکی با وزن ۷ کیلو گرم مناسب جهت ایمن سازی راه بند های عمرانی می باشد.

بشکه ترافیکی از جنس پلی اتیلن بوده و در برابر نوسانات جوی بسیار مقاوم می باشد . این محصول مقاومت لازم را در برابر ضربات احتمالی دار است و به عامل برخورد کننده حداقل صدمه را وارد می کند . بشکه ترافیکی آب و شن را درون خود نگه می دارند و مقدار پر نمودن آب و شن و ماسه بستگی به محل استفاده آن خواهد داشت. از موارد کاربرد بشکه ایمنی در معابر شهری و به منظور کاهش حوادث ترافیکی می باشد و جهت ایمن سازی محیط در کارخانه ها و جداسازی انبار ها، بزرگراه ها، راهها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به جهت ضربه گیر بودن از بشکه ایمنی استفاده می شود و قابل نصب در خروجی های پر خطر می باشد.

نیوجرسی پلاستیکی

نیوجرسی پلاستیکی در دهه ۵۰ میلادی در موسسه تکنولوژی استیونس و با هدایت اداره ایالتی بزرگراه های نیوجرسی در ایالت نیوجرسی طراحی گشته اند؛ به همین خاطر به قطعات جرسی یا نیوجرسی معروف شده اند.

نیوجرسی ترافیکی در رنگ های مختلف و سایز های متفاوت تولید می شود. این محصول از جنس پلی اتیلن بوده و می توان از آن به عنوان جایگزین سیستم داربست و به صورت یک تکه استفاده نمود.

همچنین جدا سازی دوربرگردان ها، ایمن سازی سطح معابر در وسط خیابان های اصلی و نیز کنار جاده های فرعی مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر موارد استفاده نیوجرسی پلاستیکی برای تفکیک جاده ها و خیابان ها به صورت موقتی و یا برای نشانه گذاری ابتدا و انتها بلوار ها می باشد.

نیوجرسی از طرفین قابلیت در هم فرو رفتن و تشکیل دیواره را دارند. دیواره ترافیکی به راحتی قابل حمل بوده و به وسیله آب پر می شود. این محصول برای مواقعی که در مکان و زمان با محدودیت رو به رو هستیم بسیار مناسب و ایده آل می باشد. مانع ترافیکی نیوجرسی از تعدادی دیواره به هم پیوسته تشکیل شده است که از جنس پلاستیک، پلی اتیلن و چارچوب فلزی داخلی می باشد.

مشخصات نوع يک متری:

طول ۱۰۰ سانتی متر، عرض ۴۰ سانتی متر و ارتفاع ۷۰ سانتی متر وزن تقریبی ۹ کیلوگرم

مشخصات نوع دو متری :

طول ۲۰۰ سانتی متر ، عرض ۷۰ سانتی متر و ارتفاع ۱۰۰ سانتی متر وزن تقریبی ۲۷ کیلوگرم

کاشن تانک

کاشن تانک از لوازم ایمنی ترافیکی می باشد که در بسیاری از مکانها جهت ایجاد فضای امن در مقابل برخوردها و همچنین به عنوان جدا کننده مورد استفاده قرار می گیرند. کاشن تانک ترافیکی معرفی شده در این قسمت به دلیل استفاده از مواد پلی اتیلن و شبرنگ مرغوب از بین مدلهای متعدد انتخابگردیده است.

استفاده از شبرنگ مناسب در محصول، به منظور جلوگیری از برخورد لوازم نقلیه با آن از اهمیت بالایی برخورد می باشد. کاشن تانک دارای طول عمر بالا و همچنین مقاومت در مقابل سرما و گرما شدید می باشد.

کاشن تانک ها به جهت اطلاع رسانی به رانندگان استفاده می شود. این محصول مخزنی از جنس پلاستیک می باشد. کاشن تانک به صورت خمیده طراحی شده است. این محصول در تغییر مسیر ها و تقاطع هایی که رانندگان نیاز به تغییر جهت دارند، نصب می شود. سطح کاشن تانک ترافیکی به خوبی نور را منعکس می کند و در طول شب نیز مانند علائم راهنمایی و رانندگی، ایمنی بیشتر را برای رانندگان فراهم می نمایند.

کاشن تانک دارای قطعاتی به طول ۹۰ سانتی متر با وزن تقریبی ۲۸ کیلوگرم که بر روی ریل هایی ویژه نصب میگردد تشکیل میگردد. قطعه ابتدایی با پیشانی منحنی شکل و قطعات پسین به صورت چفت شونده در قطعه ابتدایی ارائه میگردد.

گل گاردریل

گل گاردریل در گارد ریل های خیابانی و جاده ای و همچنین حاشیه معابر قابل استفاده می باشد. این محصول دارای دو نوع پلاستیکی و فلزی می باشد. گل گاردریل ترافیکی در جاده ها و اتوبان ها ایمنی را و افزایش داده و دید بهتری به رانندگان می دهد. این محصول در مقابل شرایط جوی دارای مقاومت بالایی است.

گل گارد ریل برای تعیین مسیر راه استفادهمی شود و دارای نصب بسیار آسان و سریع می باشد. بدنه این محصول از دو نوع پلاستیکی ( PE ) و یا فلزی ( آلومنیوم ) ساخته می شود و دارای شیشه منعکس کننده از جنس پلی کربنات می باشد.

گل گارد ریل ترافیکی گرد و غبار را جذب نکرده و از فاصله ۲۰۰ متری دیده می شود. گل گاردریل در آب و هوای نا مساعد ایمنی راه را افزایش می دهد و برای جاده های پر پیچ و خم و پر خطر به منظور افزایش دید رانندگان مورد استفاده قرار می گیرد.

چشم ببری ترافیکی

جشم ببری ترافیکی دارای شیشه مقاوم می باشد. این شیشه در دمای بسیار بالا گرما دیده و در صورت شکسته شدن به تیکه های ریز و پودر مانند کریستالی تبدیل میشود و در نتیجه هیچ خطر و خسارتی به انسان و یا وسیله ی نقلیه نمیزند.

چشم ببری ترافیکی دارای سطح صاف می باشد و گرد و غبار به راحتی بر روی آن نمی نشیند در نتیجه کمترین نیاز به تعمیرات و نگهداری را دارد. هم چنین در تمام شرایط جوی روشنایی آن قابل دیدن است.

در این محصول سطح بازتاب در پایین صفحه قرار دارد. این سطح بازتاب به وسیله اسپری حرارتی برای بازتاب مداوم پردازش شده است. در نتیجه حتی در قسمتهای منحنی هیچ نقطه کوری یافت نمی شود. چشم ببری ترافیکی، دارای یک لنز محدب است که قدرت انعکاس نور بالایی دارد و پوشش آن معمولا چدنی است. جهت جداسازی مسیر و کاهش سرعت ، بازتاب نور بسیار عالی در محل هایی با نور بسیار کم طراحی شده است.

چشم ببری ترافیکی یکی از تجهیزات ایمنی ترافیک می باشد که در شب و به هنگام برخورد نور اتومبیل درخشندگی و بازتاب نور داشته و باعث هدایت ترافیک و در جاده های برون شهری تعیین کننده حریم راه می باشد.

چشم ببری ترافیکی را می توان در قسمت مقطع خط کشی های محوری، در کناره خط کشی های ممتد، در مسیرهای گذرگاه عابر پیاده، در محور عرضی ایستگاه های پلیس راه و دریافت عوارض، در مسیرهای کارگاه های عمرانی و راه سازی و در کناره پل ها و پرتگاه ها نصب نمود.

گل میخ ترافیکی

 گل میخ ترافیکی باعث می شود که دید رانندگان زیاد شده و این امر سبب می شود که در زمان درست واکنش نشان داده و از ترمز ناگهانی و خطرات احتمالی جلوگیری می نماید. گل میخ ترافیکی خودرو ها را به مسیر ایمن راهنمایی می کند.

گل میخ ترافیکی جهت ایمنی راه ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرد. جنس مواد اولیه این محصول بنا بر نیاز مصرف کنندگان محترم از جنس های HDPE, ABS و چدن می باشد. و همچنین جنس نگین های آن از پلی کربنات بوده که از درخشندگی بالایی برخوردار است.

این محصول به منظور تعیین مرز معبر و محدوده رانندگی نصب شده و با هدف انعکاس نور و برای جلب توجه رانندگان و نیز کاهش نرخ تصادفات جاده ای در شب، تولید می شود.

گل میخ HDPE , ABS :

در مسیر های باریک و طولانی جهت کنترل سرعت، بر روی خط ویژه اتوبوس جهت تعیین مرز حرکت ، جهت تعیین محدوده در کنار جاده ها و معابر، در کنار خط کشی های ممتد، در مسیر گذر گاه عابر پیاده، ایستگاه پلیس راه و دریافت عوارض، در کنار پل ها و پرتگاه ها به کار می رود.

گل میخ چدنی :

به جهت بالا بردن ایمنی جاده ها و راهها مورد استفاده قرار می گیرد. مواد اولیه به کار رفته در این محصول از جنس چدن بوده و به روش ریخته گری تهیه می شود. گل میخ چدنی ترافیکی پایه کوتاه جهت نصب دارا می باشد.

چشم گربه ای سولار

بسیاری از تجهیزات ترافیکی به جهت هشدار رانندگان و به منظور جلوگیری از حوادث، برای رانندگی در طول شب، تهیه می شود. چشم گربه ای سولار یکی از لوازم ترافیکی مهم و مخصوص هشدار در شب می باشد. چشم گربه ای ترافیکی توسط پایه ای که در قسمت زیرین آن قرار دارد؛ به زمین متصل می شود. چشم گربه ای سولار از سلول های سیلیکونی برای ذخیره نور خورشید استفاده می نماید. این نوع چشم گربه ای ترافیکی از انرژی خورشید جهت ذخیره نیرو استفاده می کند و به همین دلیل در تمام نقاط می توان از آن استفاده نمود. این محصول در طول روز نور خورشید را جذب کرده و انرژی حاصل شده را در طول شب، به صورت چشمک زن منعکس کرده و مسیر را مشخص می نماید. بازتاب نور توسط ال ای دی های تعبیه شده در داخل چشم گربه ای های سولار صورت می گیرد.

ال ای دی موجود در چشم گربه ای، هم به صورت یک طرفه و هم دو طرفه قرار می گیرد. محصول فوق در صورت شارژ کامل قابلیت کارکرد در ۷ شبانه روز را دارا می باشد؛ و همچنین در هوای ابری نیز نور را جذب می نماید. چشم گربه ای سولار در کنار خط کشی های ممتد، مسیر گذرگاه عابر پیاده، خط کشی های محوری، ایستگاه عوارضی، ایستگاه پلیس راه، کنار پل ها و پرتگاه ها نصب می گردد.

چشم گربه ای

چشم گربه ای یک طرفه و دو طرفه پلاستیکی با بدنه (ای بی اس) و جنس نگین پلی کربنات، دارای مقاومت بالا در برابر ضربه می باشد. این محصول قابلیت این را  دارد که وزن زیادی را تحمل نماید؛ مقاومت آن در مقابل تحمل فشار چندین تن می باشد. علت نام گذاری این محصول این است که؛ چشم گربه، به هنگام برخورد نور به آن در تاریکی، نور خاصی را منعکس می کند. چشم گربه ای نیز همین عمل را در جهت ایمن سازی ترافیکی انجام می دهد. چشم گربه ای پلاستیکی ، به منظور مشخص نمودن حریم جاده ها از طریق بازتاب نور در شب و همچنین نظم بخشیدن به وسایل نقلیه و هدایت آنها استفاده می شود. چشم گربه ای پلاستیکی در برابر ضربه، خرابی و اصطحکاک مقاوم بوده و نحوه نصب آن به صورتی است که محکم به زمین می چسبد. این محصول در برابر هوای بسیار گرم، بسیار سرد، بارانی و همچنین رطوبت بالا عایق بوده و بسیار مقاوم می باشد. از انواع مختلف چشم گربه ای ترافیکی در حاشیه های خطرناک، مناطقی که نیاز است قسمتی از جاده را به دلایل خاصی مثل خطوط ویژه، اتوبوس از مسیر اصلی جاده جدا کند، و همچنین در عوارضی ها استفاده می شود.

تابلو ایست دستی

به منظور اطلاع رسانی در ترافیک ها مورد استفاده قرار می گیرد. شبرنگ بکار رفته در ایست دستی پلاستیکی سبب می شود که در تاریکی، نور کم و در شرایط آب و هوایی نا مساعد به راحتی قابل رویت باشد.

تابلو ایست دستی جزو تجهیزات ترافیکی هشدار دهنده بوده که به رانندگان در مورد کاهش سرعت و یا توقف، هشدار می دهد. این محصول به منظور اطلاع رسانی در ترافیک ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از تابلو ایست دستی می توان وسایل نقلیه را کنترل نمود. علاوه بر آن این وسیله به ایمنی افراد تردد کننده نیز کمک می کند.

تابلو هشدار ایست دستی از دو بخش تشکیل می شود :

دسته تابلو ایست دستی ترافیکی فضای خالی به طول ۱۵ سانتی متر وجود دارد که برای قرار دادن خودکار مناسب می باشد. تابلو ایست دستی ترافیکی در اعلام هشدار به رانندگان به صورت دستی، هنگام عملیات عمرانی و یا در ایست بازرسی به جهت پیشگیری از وقوع حوادث و خسارت های جانی و مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

۱) بخش علامت ایست: این قسمت از محصول، بخش اصلی بوده که در یک سمت آن متن ایست (STOP) درج شده و در سمت دیگر متن آهسته (SLOW) نوشته شده است.

۲) دسته نگهدارنده: دسته محصول که علامت ایست به آن متصل شده و در دست فرد استفاده کننده قرار می گیرد. این قسمت به صورت پیچی وصل شده و دارای طول ۱۳ سانتی متر می باشد.

شبرنگ بکار رفته در تابلو ایست دستی ترافیکی پلاستیکی سبب می شود که در تاریکی، نور کم و در شرایط آب و هوایی نا مساعد به راحتی قابل رویت باشد. بدنه این تابلو پلاستیکی بوده و همین امر سبب می شود که وزنی برابر ۱۶۵ گرم داشته باشد.

تابلو دستی ایست شارژی

ایست دستی شارژی

تابلو ایست دستی در اعلام هشدار به رانندگان به صورت دستی ، هنگام عملیات عمرانی و یا در ایست بازرسی به جهت پیشگیری از وقوع حوادث و خسارت های جانی و مالی مورد استفاده قرار می گیرد. ایست دستی شارژی چراغ دار از تجهیزات پلیسی به منظور آگاه سازی از خطرات احتمالی و برای وسایل نقلیه و همچنین اطلاع رسانی در ترافیک ها استفاده می شود.

تابلو هشدار ایست دستی شارژی از دو بخش تشكيل مي شود:

۱) بخش علامت ایست: این قسمت از محصول، بخش اصلی بوده که در یک سمت آن متن ایست (STOP) درج شده و در سمت دیگر متن آهسته (SLOW) نوشته شده است.

۲) دسته نگهدارنده: دسته محصول که علامت ایست به آن متصل شده و در دست فرد استفاده کننده قرار می گیرد. این قسمت به صورت پیچی وصل شده و دارای طول ۱۳ سانتی متر می باشد.

تابلو ایست دستی شارژی دارای چراغ چشمک زن ال ای دی ، باتری و همچنین چراغ قوه با نور سفید رنگ در انتها می باشد. پس از هر بار شارژ کامل به مدت ۸ ساعت به صورت چشمک زن و به مدت ۲ ساعت به صورت ثابت کارکرد خواهد داشت. ایست دستی فلاشر از ولتاژ ۳٫۶ ولت برای شارژ باتری استفاده می نماید.

باتوم دستی LED

باتوم دستی LED به دلیل قابلیت بالای دید در شرایط آب و هوایی بد و مه آلود و هم چنین در مکان های تاریک، مورد توجه قرار گرفته است. باتوم یک وسیله مبارزه است که زادگاه آن در شرق آسیا بوده و امروزه با نام باتوم پلیس شناخته می شود. این وسیله جزء لوازم جانبی پلیس است و بیشترین استفاده را در امور نظامی و تجهیزات پلیس دارد، علاوه بر آن در امور ترافیکی و جاده ای نیز استفاده می شود..

آینه ترافیکی محدب جاده ای

آینه ترافیکی محدب جاده ای دارای انواع شیشه ای ، استیل و پلی کربنات هستند. آینه ترافیکی محدب جاده ای شیشه ای نسبت به پلی کربنات از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. آینه محدب ترافیکی پلی کربنات نشکن بوده و همچنین شفاف تر و با دید مناسب تری می باشد.

آینه محدب ترافیکی پلی کربنات

یکی از بهترین انواع آینه های محدب ترافیکی است که برای ایجاد میدان دید کافی، طراحی و ساخته شده است. آینه محدب ترافیکی با گسترش میدان دید، تمام نقاط کور را برطرف می کند و اجازه می دهد کاربر، یا راننده بتواند دیدی وسیع در تمام زوایا داشته باشد. آینه محدب ترافیکی و جاده ای مشخصات و مقیاس حساب شده ای که دارد، یکی از کاربردی ترین تجهیزات ترافیکی و جاده ای است. آینه محدب ترافیکی و جاده ای پلی کربنات، بدنه ای نشکن و بسیار مقاوم دارد که می تواند به راحتی تغییرات دما در طول سال و همچنین آسیب های احتمالی ناشی از قرار گرفتن در فضای آزاد را تحمل کند. آینه محدب ترافیکی از ضخامت مناسبی برخوردار است و همین مساله استحکام این محصول را تشدید می کند.

آینه محدب ترافیکی شیشه ای

دارای وضوح بالایی در نشان دادن نمایی از وسعت جاده، است. نقاطی که در آینه ، رانندگان قابل رؤیت نیست، در این آینه محدب به خوبی دیده می شوند. آینه هایی با قطر بیش از ۷۰ سانتیمتر معمولا در معابر خارج از شهر نصب می شوند. بنابراین، این آینه با توجه به قطر یک متری آن، برای جاده های برون شهری طراحی شده است تا میدان دید وسیع تری را نشان دهد. آینه محدب ترافیکی شیشه ای دارای سطحی شفاف و بدون هیچ گونه موجی، تصویری واضح را در جهت حفظ ایمنی جاده ای نشان می دهد. جنس این آینه محدب ترافیکی، از شیشه است و وزن سبکی دارد. نصب آن به سهولت و در کمترین زمان ممکن انجام می شود، این آینه شیشه ای بر روی یک پایه فلزی نصب می شود و نیازی به داشتن تخصص برای نصب آن نیست. آینه محدب شیشه ای مقاومت بالایی در انواع آب و هوای خشک و مرطوب دارد و در برابر رطوبت شفافیت و وضوح خود را از دست نمی دهد.

علائم و تابلوها

 علائم و تابلوها، به قدری اهمیت و اثرگذاری عمیقی دارند که نام آن ها با نام تجهیزات ایمنی و ترافیکی قرین شده است. بخش عمده ی امنیت محیط های کاری و مسیرهای درون شهری و برون شهری، وابسته به وجود تابلوها و علائم ایمنی و ترافیکی است.

علائم و تابلوها به نحوی طراحی و تولید می شوند که چند مشخصه در بین آن ها مشترک است. علائم و تابلوها باید: ساده و قابل فهم باشند، از فاصله ی دور بتوان آن ها را دید و خواند، رنگی متناسب با موضوع و هدف داشته باشند، اطلاعات در آن ها متراکم و زیاد نباشد و وحدت موضوع داشته باشند.

دسته بندی علائم و تابلوها به شرح ذیل میباشد :

بازدارنده ، خطر ، آتش نشانی ، شرایط ایمن ، دستوری سایز و متریال مصرفی در تولید علائم بنا بر محیط های مختلفی که مورد استفاده قرار میگیرد دارای گوناگونی فراوانی میباشد.

نوارخطر

نوار خطر جهت هدایت ترافیک و متمایز نمودن مناطق خاص و یا ممانعت از ورود افراد متفرقه به ناحیه های خطرناک و یا ویژه به کار می رود.

نوارهای خطر برای ایمن سازی محیط کارگاهی می باشد که کارگران و پرسنل با ایمنی بیشتر به فعالیت و تردد بپردازند. توجه به نوارهای خطر در کاهش میزان حوادث بسیار مؤثر می باشد. این محصول از جنس پلی اتیلن در رنگهای مختلف و ابعاد گوناگون تولید و ارائه میگردد.

چراغ آذرخش

چراغ آذرخش ضد آب و ضد ضربه بوده و دارای دو حالت نور پردازی به صورت چشمک زن و روشنایی یکنواخت می باشد. چراغ آذرخش در عملیات نظامی ، کنترل ترافیک ، فرودگاه ها ، راهنما در پارکینگ، کارهای ساختمانی و ترافیک جاده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول پس از شارژ کامل تا ۴۸ ساعت به صورت چشمک زن کارکرد خواهد داشت. چراغ چشمک زن آذرخشی می تواند روی مخروطی ترافیکی و یا استوانه های ترافیکی قرار بگیرد و همچنین توسط پیچ درون آن بر روی تمامی سطوح و حتی وسایل نقلیه نصب می گردد.

چراغ آذرخش به منظور هشدار دادن مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ آذرخش در نوع باتری دار هم به بازار عرضه می گردد. این باتری برای مدت زمان زیادی انرژی لامپ را تامین می کند.

قدرت پرتاب نور بالا چراغ چشمک زن آذرخشی به گونه ای است که نور آن از فاصله ۲۰۰ متری دیده می شود.

چراغ های راهنمایی و ترافیکی

چراغ های چشمک زن لامپی جزو اولین چراغ های فانوسی هستند. دلیل استفاده از آن پس از مدت ها، وجود قیمت پایین و سهولت در نگهداری آن می باشد. دارای بدنه از جنس پلی کربنات ، چراغ چشمک زن لامپی با توجه به قیمت پایین آن و استفاده از طراحی جدید در بدنه، می تواند آن را گزینه مناسبی در جهت کمتر هزینه کردن به جای چراغ راهنمایی جدید باشد. چراغ چشمک زن لامپی به آسانی قابل نصب می باشد و لامپ آن قابل تعویض بوده و همچنین ضد آب است.

چراغ چشمک زن سولار خورشیدی

 این محصول یکی از ملزومات مهم در کنترل ترافیک می باشد. با پیشرفت تکنولوژی، چراغ های راهنمایی نیز دارای بدنه سبک تر و همچنین پرتاب نور بیشتر گشته است.

چراغ چشمک زن سولار نسبت به نوع لامپی از مزیت های بیشتری برخوردار می باشد. از جمله طول عمر بالا، کاهش هزینه و پرتاب نور بیشتر نسبت به نوع لامپی، متریال مصرفی در تولید این سری محصولات پلی کربنات درجه یک می باشد. این محصول در مقابل گرما، سرما، رطوبت و بارندگی بسیار مقاوم می باشد. این محصول با استفاده از صفحات خورشیدی و (سولار) و نور خورشید، انرژی را به صورت الکتریسیته در آورده و در باتری خود ذخیره می نماید. چراغ چشمک زن سولار به صورت چشمک زن و بدون نیاز به انرژی برق، در طول شبانه روز کار میکند. چراغ چشمک زن خورشیدی، با توجه به بالا رفتن میزان هزینه های برق مصرفی با استقبال بالایی روبه رو شده است. چراغ چشمک زن خورشیدی، میزان روشنایی خود را، با توجه به شدت نور دریافت شده در طول روز، به صورت اتوماتیک تغییر میدهد. و در انواع ، چراغ های چشمک زن خورشیدی تک خانه چراغ چشمک زن خورشیدی دو خانه و چراغ چشمک زن خورشیدی سه خانه تولید میگردد.

طول عمر این چراغ های خورشیدی حداقل ۱۰ سال است. و مدت زمان کارکرد چراغ راهنمایی خورشیدی پس از اینکه باتری آن به صورت کامل شارژ شد، ۷ شبانه روز در تاریکی کامل و ۱۴ شبانه روز در هوای ابری می باشد. رنگ ال ای دی های چراغ چشمک زن در دو رنگ می باشد یا به رنگ زرد که نشانه احتییاط است و یا به رنگ قرمز که به معنی اخطار است.

از دیگر ویژگی های چراغ فلاشر خورشیدی ، مقاوم بودن در مقابل گرد و غبار ، کم شدن هزینه های تعمیرات و نگهداری به دلیل طول عمر محصول و استفاده از آن در مکانهایی که سیم کشی شده نیست از جمله : جاده ها ، اتوبانها و تقاطع ها می باشد.

چراغ های راهنمایی LED

چراغ راهنمایی جهت تعیین مسیر خودروها، دادن هشدار و کنترل ترافیک تقاطع ها هم در داخل شهر و هم در خارج شهر بکار می روند. چراغ راهنمایی در سیستم هوشمند ترافیک، با پیشرفت تکنولوژی تغییر شکل ظاهری داده و به چراغی با بدنه سبک تر و و پرتاب نور بیشتر تبدیل گشته است. ال ای دی های دارای سه رنگ می باشند. در نوع چشمک زن به رنگ زرد که نشانه احتیاط بوده و یا به رنگ قرمز که به معنی اخطار می باشد. در نوع سه خانه چراغ ال ای دی ، رنگ سبز، زرد و قرمز به جهت کنترل و هدایت عبور مرور در چراغ تعبیه میگردد. چراغ چشمک زن برقی از پرکاربرد ترین ملزومات ایمنی ترافیکی می باشد که هم داخل و هم خارج شهر مورد مصرف قرار می گیرد. چراغ چشمک زن به عنوان مسیر نما ، هشدار دهنده و یا حق تقدم در چهار راه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در نوع چراغ چشمک زن برقی در خانه میتوان از هر دو رنگ قرمز و زرد استفاده نمود و و یا در هر دو خانه با توجه به مکان مورد استفاده از یک رنگ استفاده نمود.

پرتاب نور این چراغ تا سه کیلومتر با وضوح بالا می باشد. این محصول در مقابل گرما، سرما، رطوبت و بارندگی مقاومت لازم را دارا می باشد.