تجهیزات آتش نشانی و امداد و نجات
 • تجهیزات آتش نشانی و امداد و نجات

شیلنگ ضد اسید ESCHBACH

شرکت Jakob Eschbauch Gmbh در سال ۱۹۶۵ در شهر اشباخ آلمان تاسیس شد و پس از چند سال به یکی از برترین برند های جهان در حوزه شیلنگ های صنعتی تبدیل شد. مواد مصرفی درجه یک ، جدیدترین ماشین های صنعتی و نیروهای آموزش دیده از ویژگی هایی بوده که این کارخانه را به یکی از برند های صاحب نام در این زمینه تبدیل کند. تنوع بسیار گسترده ای در تولید شیلنگ های تخصصی آتش نشانی ، دریایی و کشتیرانی، معدنی، آبیاری، کشاورزی و پالایشگاهی دارد که تمامی آن ها در اشباخ آلمان تولید می شوند.

شیلنگ آتش نشانی ضد اسيد اشباخ آلمان

مدل Synthetic POLYDUR برای وظایف سنگین و متناسب با هر نوع عملیات مرتبط به آتش نشانی طراحی شده است. جنس داخلی این شیلنگ ها از مواد EPDM و لایه بیرونی از PU با روکش NBR ساخته شده است که باعث افزایش مقاومت در برابر اسید، محلول های نمکی، روغن، سوخت، و بسیاری از مواد شیمیایی می گردد. نوع اتصال این شیلنگ های ضد اسید عموما به دو نوع Storz که مدل آلمانی و مدل British System که سیستم اتصال انگلیسی می باشد بواسطه ی بست یا سیم پیچی متصل میگردد.

مزیت های شيلنگ آتشنشانی ضداسید اشباخ:

 •  سطح مسطح و وزن نسبتا سبک
 • حداقل سایش ناشی از اصطکاک
 • عمر مفید بالا
 • پوشش بیرونی لبه دار برای مقاومت بالا در برابر ساییدگی
 • مقاوم در برابر روغن، مواد شیمیایی ، سوخت و مواد اسیدی
 • مقاومت بسیار بالا در برابر ازن
 •  مقاومت در برابر سرما تا ۳۵ درجه زیر صفر
 • مقاومت در برابر گرما تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد
 • رنگ قرمز به صورت استاندارد
 • سایز شیلنگ ها مطابق کوپلینگ های بین المللی و استاندارد تولید شده
 • طول شلنگ ها ۲۰ متر می باشد
تائیدیه ها: DIN 14811 Class 3- BS 6391:2009 Type III- MED 96/98/EC SBG سازمان دریایی روسیه Russian Maritime Registe

شیلنگ ضد اسید ANGUS FIRE

شلنگهای روکش دار آتش نشانی از الیاف مصنوعی بافته شده و با ترکیبی از مواد نیتریل و PVC روکش شده اند.

شلنگهای مذکور دارای مقاومت سایشی و برشی بالا بوده و در مقابل اسیدها، محلول های قلیایی، روغن ها، سوخت های فسیلی و اغلب مواد شیمیایی مقاومت دارند مورد استفاده نیروهای کار آزموده آتش نشانی به هنگام اطفاء حریق در صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و سایر صنایع شیمیایی.

ارائه شده در سایزهای 1/2، 1 & ۲ & ۲ / ۱، ۲ & ۴ در حلقه های ۲۰، ۲۵ و ۱۰۰ متری به رنگ قرمز تیره.

شیلنگ ضد اسید HABERKORN

شیلنگ هابرگون از انواع شیلنگ های برزنتی ساخته شده در کشور اتریش می باشد. در شیلنگ هابرکورن لایه خارجی از نخ پرلون با جنس پلی استر ساخته شده است اما لایه داخلی در این نوع لوله از جنس لاستیک می باشد. هابرکورن از معتبرترین شرکت های تولید کننده تجهیزات آتش نشانی در جهان می باشد . شیلنگ های هابرکورن نیز از این شهرت مستثنی نیست. بیشترین مصرف شیلنگ های هابرکورن در زمینه های آتش نشانی ، تجهیزات اطفاء حریق ساختمان ها ، کاربرد های صنعتی، کشاورزی و ... می باشد. بر اساس نوع استفاده شیلنگ هابرکورن در سایز ها، اجناس و رنگ های متفاوت در دسترس می باشد. سایز های شیلنگ هابرکون از ۱.۵ اینج تا ۶ اینج در بازار موجود می باشد. اگر جنس شیلنگ آتش نشانی هابرکورن را به صورت دقیق بیان کنیم. لایه بیرونی از پارچه دولایه کتان و لایه داخلی از لاستیک EPDM و NBR تشکیل شده است که باعث شده و باعث افزایش است میزان تحمل فشار کاری و لحظه ای آن به شدت بالا برود. شیلنگ هابرکورن دارای استانداردهای بین المللی EN   DIN , ONORMمی باشد.

شیلنگ هوزریلی

شلنگ آتش نشانی هوزریلی با سایز 3/4 که از جنس PVC تولید می گردد. یکی از مهمترین و پر مصرف ترین وسایل آتش نشانی می باشد. در خودرو های آتش نشانی یا وسایلی مانند قرقره و جعبه آتش نشانی نگهداری و در زمان حریق به رساندن آب به مکان حریق استفاده و همچنین برای شستشوی محیط های صنعتی کاربرد دارد.

سه پایه نجات HARU

ساخت شرکت HARU و محصولی از کشور تایوان می باشد. این شرکت با به کار گیری نیروی متخصص اقدام به تولید تجهیزات حفاظت در ارتفاع نموده است. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد بین المللی EN & CE تولید شده است.

این سه پایه ایمنی که مخصوص عملیات نجات افراد مصدوم طراحی شده از جنس آلومینیوم با وزن سبک، وینچ نجات با کابل فولادی ۵ میلی متری به طول های ۳۰ و ۵۰ متر و به همراه کیف مخصوص قابل حمل که توسط شرکت HARU تایوان تحت ضابطه استاندارد بین المللی EN & CE عرضه می شود. قابل ذکر است که طبق استاندارد ایمنی مربوطه سه پایه فوق برای بالا کشیدن هم زمان یک نفر توصیه شده است. از دیگر ویژگی های این محصول قابلیت نصب دو وینچ همزمان میباشد و با وجود امکان نصب قرقره بر کارگاه امکان کار با سیستم قرقره و رسکیو فراهم میگردد.

دارای استاندارد بین المللی EN و استاندارد CE اروپا

استاندارد های تکمیلی EN 795:2002

تور نجات ایمنی

تور نجات متشکل از شبکه توری است که جهت جلوگیری از سقوط افراد، مصالح ، ابزار و ... مورد استفاده میگردد.

تورهای یک لایه جهت جلوگیری از سقوط افراد به بکار میرود.

تورهای دو لایه جهت جلوگیری از سقوط افراد و ابزار بکار میرود.

تورهای سه لایه جهت جلوگیری از سقوط افراد ، ابزار و مصالح بکار میرود.

انواع تور نجات :

 • تور نجات محیطی (کنسولی) : همانگونه که از نام این محصول پیداست این تور ها با بهره گیری از یک فریم فلزی نصب میشوند که قابلیت اسقرار به صورت کنسولی از لبه سطح کار را دارند که بیشتر در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • تورهای حفاظتی گسترده : این دسته از تورهای ایمنی جهت جلوگیری از سقوط افراد و یا مصالح در فضاهای باز داخل سازه (وید، چال آسانسور و ...) بصورت افقی استفاده میشود .
 • تورهای ایمنی عمودی : این نوع تور های ایمنی به صورت عمودی به یک ساختار پشتیبان متصل میشوند و با محصور سازی موضع کار از سقوط افراد و اجسام جلوگیری می نماید.
 • تور نجات حداقل 2.4 و حداکثر 4.6 متر پایین تر از ناحیه یا تراز کار نصب میشود. .
 • تور نجات باید ۲٫۴ متر از هر طرف از کنارهای ناحیه کاری بیشتر ادامه داشته باشد.
 • تور نجاتی که از چندین تور تشکیل می شود باید بصورت ایمن به هم متصل شده بطوریکه توانایی جذب نیروی برابر یا بزرگتر را داشته باشد.
 • تور نجات باید به گونه ای نصب شود که بین کارگر و تور هیچ مانعی وجود نداشته باشد.
 • تور نباید با اجسام زیر آن سطوح دیگر تماس پیدا کند .
 • تور نجات باید به صورت هفتگی مورد بازرسی قرار گرفته، و صحت و سلامت تور بررسی و تایید شود.
 • تورهای نجات به صورت یک لایه ، دولایه و سه لایه ، با ابعاد چشمی ۱۰*۱۰ و ۵*۵ و ۱*۱ سانتی متر بصورت ترکیبی قابل ارائه میباشد.
 • أبعاد عرض و طول تورها برعهده مشتری می باشد.
 • قطر طناب ها ۶ میلی متر بوده و معمولا از متریال پلی آمید ، پلی پروپلین و پلی استر تولید میگردد.

نازل های آتش نشانی 3 حالته

از جمله لوازم آتش نشانی و اطفاء حریق بوده که در محیط های آتش سوزی به منظور مهار آتش مورد استفاده قرار می گیرد. نازل های سه حالته آتش نشانی از جنس آلومینیوم و برخی دارای بخش هایی از جنس پلاستیک فشرده ساخته می شود که باعث افزایش طول عمر محصول نام برده در محیط کاری می گردد. سر نازل های آتش نشانی تولید شده قابلیت تنظیم نوع پاشش آب را داشته و قابلیت تغییر به حالت های پاشش جت و فوگ را دارا می باشد. نازل آتش نشانی دارای اهرم تعبیه شده برای هدایت آب است که از آلومینیوم ساخته می شود. نازل آتش نشانی در ابعاد مناسبی تولید شده و وزن سبکی برای حمل و جابجایی توسط افراد دارد ، بدنه نازل آتش نشانی به دلیل طراحی ارگونومی بسیار مقاوم می باشد . محصول فوق دارای تاییدیه از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بوده و مطابق با استاندارد های جهانی طراحی و تولید می شود. تمام قطعات این محصول ضد زنگ بوده و دچار پوسیدگی و خرابی نمی شود. برای استفاده از سر نازل آتش نشانی باید فرد در فاصله مناسبی از حریق قرار گرفته و نسبت به خاموش کردن شعله های آتش اقدام نمایند.

نازل فوگ هوز ریلی

این نوع نازل به دلیل توانایی و استحکام بالا توام با حفظ ظرافت و ابعاد یکی از محبوب ترین نازل ها برای نصب بر روی شیلنگ های هوزریل میباشد. ابعاد استثنایی ۱۴۰ mm در حالت بسته ، ۱۴۸ mm در حالت جت پاش و ۱۵۶ mm در حالت فوگ (اسپری)، گویای ظرافت این محصول میباشد. تولید شده از پلیمر فوق العاده مستحکم HDPE که موجب گشته تا محصول فوق گواهی آزمون تست هیدرواستاتیک برای فشار ۱۶ بار را دریافت کند . ته نازلی این محلول به گونه ای طراحی شده است که قابلیت نصب به شیلنگ های 3/4 & 1 را دارا میباشد.

نازل فوم

نازلهای های فوم به دو دسته کلی تقسیم میگردد :

نازل های فوم سنگین

نازل های فوم سبک

سیستم عملکرد هردو دسته ی نازل ها به یک شکل میباشد. بدین صورت که وقتی آب با فشار بالا از اینداکتور عبور کرده بسته به تناسب تنظیم شده بر روی اینداکتور آب با فوم غليظ مخلوط میگردد.

مخلوط آب و فوم پس از عبور از شلنگ وارد نازل شده و در بدو ورود به نازل نسبت به جریان آب، ایجاد خلع شده و از دریچه های ورود هوا که بر روی نازل تعبیه شده ، هوا با مخلوط آب و فوم ترکیب و از خروجی نازل فوم کم توسعه، فوم میان توسعه و یا فوم پر توسعه فراوری شده خارج میگردد. باید در نظر داشت نازل فوم های سنگین میزان پرتاب کمتری نسبت به نازل فوم های سبک دارند. فرق بین نازل های فوم سنگین و سبک قطر بدنه نازل و همچنین دریچه های ورود هوا و میزان جریان عبور آب میباشد. به طور معمول متریال مصرفی در ساخت نازل ها آلومنیوم و استیل میباشد. در قسمت انتهایی نازل یک اهرم آلومنیومی جهت باز و بسته کرده شیر نازل وجود دارد. باید در نظر داشت که انتخاب نازل به تنهایی برای دستیابی به نتیجه مورد نظر کافی نیست بلکه انتخاب فوم مناسب و فشار آب مهم و تعیین کننده است.

نازل های جت پاش تفنگی

طراحی شده برای کلیه آتش سوزیها، اما در هنگام برخورد با آتش سوزی در ساختمان های بلند، عملکرد بسیار خوبی دارند. قابلیت تغییر نوع پاشش بصورت جت ( خطی)، چتری و تنظیم میزان خروجی بصورت سلکتوری و اهرم باز و بسته کردن مسیر آب از قسمت بالا و قابل اتصال به انواع کوپلینگ های آلمان و انگلیسی از قسمت پشت. شدت جریان توسط اهرمی که بر بالای آن قرار دارد تنظیم می شود یکی از ویژگی های خاص این نازل قدرت خاموش کنندگی آن می باشد. آب را در زاویه کاملی از ۰ تا ۱۲۰ درجه اسپری می کند و دارای قابلیت تنظیم سرعت در جریان و نوع جریان می باشند. معمولا این گونه نازل ها از آلیاژهای آلومنیوم و فولاد ضد زنگ فوق العاده سبک و مقاوم ساخته میشوند. بهترین عملکرد این گونه نازل ها در فشار آب عملیاتی ۵ تا ۸ بار بوده که میتوان حتی با فشار های ضعیف تر ۳ تا ۵ بار هم با آن کار کرد. نازل های فوق با خروجی های متفاوت ۳۰۰ الی ۸۰۰ لیتر بر دقیقه تولید میگردد.

نازل فایرکس

تولید شده از آلیاژ فوق العاده مقاوم gunmetal با قابلیت تغییر نوع پاشش بصورت جت (خطی) و فوگ (چتری) ، دارای لاستیک ضربه گیر در قسمت ابتدایی جهت جلوگیری از صدمه دیدن نازل و در اثر برخورد با زمین، قابل اتصال به کوپلینگ های انگلیسی FEMALE از قسمت انتهایی نازل، وزن تقریبی 3500 گرم.

نازل مه و باران ساز

کارایی خوب در اطفاء حریق و اثر خنک کننده قوی از طریق عمل بمباران ذره ای آب فشرده شده از مهمترین ویژگی های نازل های مه پاش می باشد، این نازل مناسب جهت استفاده در تاسیسات با پتانسیل پایین و بالا می باشد. زاویه اسپری ۱۵۰ درجه، میزان جریان آب در فشار ۵ بار ۳۰۰ لیتر در دقیقه و در فشار ۸ بار ۴۰۰ لیتر در دقیقه است. متوسط فاصله پرتاب در فشار ۵ بار ۹ متر و در فشار ۸ بار ۱۱ متر است.

مانیتور ثابت MW2

با توجه به جنس آلیاژ GUNMETAL به کار رفته در ساختمان این مانیتور که از آن در شرایط جغرافیایی مختلف استفاده نمود، حتی به هنگام استفاده از آبشور نیز مقاومت زیادی در برابر خوردگی دارد ، این مانیتور می تواند در ۳ حالت بسته ، مه پاش (FOG) وساده (JET) عمل نماید. مانیتور قابلیت تنظیم و تثبیت را در هر نقطه از دامنه گردش را دارا می باشد. دامنه گردش عمودی - ۲۰ تا +۸۰ درجه و دامنه گردش افقی ۳۶۰ درجه، حداکثر توان خروجی آب در سایز ۴ اینچ ۲۷۰۰ لیتر در دقیقه فشار بار نرمال کاری مانیتور بین ۷ الی ۱۰ بار بود و حداکثر فشار ۱۵ بار، لازم بذکر است مانیتور فوق دارای تست ۲۱ بار فشار هم میباشد.

نازل پرده آب

برای ساخت یک دیوار آب بزرگ، جهت محافظت در برابر گازها. دود و خنک کردن اشیاء در زمان قرارگیری در مقابل اثرات تابشی و گرمای زياد شعله های آتش از سپر آب استفاده می گردد.

در زمان استفاده، دستگاه به شدت توسط فشار آب به زمین فشار داده شده، بنابراین کار بدون نیروی کار امکان پذیر است.

خروجی در جریان ۵ بار : ۸۰۰ لیتر در دقیقه، ارتفاع آب ۶ متر و عرض دیوار آب که می تواند با این سپر ساخته شود ۲۴ متر خروجی در جریان ۸ بار: 1.100 لیتر در دقیقه ، ارتفاع آب ۸ متر و عرض دیوار آب که می تواند با این سپر ساخته شود ۲۷ متر.

تبدیل ST

تبدیل اتصالات آتش نشانی این امکان را به کاربر می دهد تا کوپلینگ ، هیدرانت و نازل هایی که از نظر ساخت وسایز با یکدیگر هم متصل ندارند بتواند به هم وصل شوند. این ویژگی در شرایط مختلف می تواند بسیار کارآمد و حیاتی باشد. در زمانی که نازل مربوط به شیلنگ در دسترس نیست  و یا به دلایلی غیر قابل استفاده شده و موقعیت های مختلف دیگر...

تبدیل اتصالات آتش نشانی در چنین مواقع بحرانی می تواند کارساز باشد، در عین حال در زمانی که حجم آتش متناسب با نازل کوچکتری است می توان با به کارگیری تبدیل از یک شیلنگ واحد استفاده کرد و از همین طریق نازل های مختلف را به کار برد.

تبدیل اتصالات آتش نشانی به روش کوپلینگ به شیلنگ و نازل وصل می شود. که بدنه ی یکپارچه ی این محصول استحکام و اطمینان لازم از این اتصال را برای شما به همراه خواهد داشت. تبدیل اتصالات آتش نشانی با حجم کمی که دارد به سادگی قابل حمل بوده و به راحتی می توان گوشه ی کوچکی از جنبه ی آتش نشانی را به آن اختصاص داد. به این ترتیب است که موقعیت های دور از ذهن را می توان پیش بینی کرد و برای مقابله با آن ها تجهیزات لازم را در دسترس داشت.

درپوش آلومینیومی ST

در پوش هیدرانت برای مسدود کردن اتصالات آتش نشانی از جمله هیدرانت و کوپلینگ به کار می رود و باعث جلوگیری از نشت آب می شود. سیستم اتصالات در پوش های آتش نشانی بصورت قفل شونده است که با چرخش یک نیم دایره قسمت نر و مادگی دو اتصال به یکدیگر متصل می شود. جنس در پوش کوپلینگ از آلومینیوم می باشد و در چهار سایز (1/5 & 2 & 2/5 & 3) و بصورت تک ( عدد ) عرضه می شود.

کوپلینگ های آلومینیومی ST

تجهیزات آتش نشانی متعددی برای اطفای حریق وجود دارد که در این میان کوپلینگ های آتش نشانی نیز نقش بسیار مهمی دارند . کوپلینگ برای اتصال شلنگهای آب به یکدیگر و افزایش فاصله انتقال آب از مخزن به محل آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع نیازها و محل کاربرد از کوپلینگ های متفاوتی می توان استفاده کرد. یکی از پر کاربر ترین انواع کوپلینگ کوپلینگ ST یا همان سیستم استورز میباشد . سیستم استورز نوعی کوپلینگ شلنگ است که در سال ۱۸۸۲ توسط کارل اوگوست گویدو استورز اختراع شد.

کوپلینگ با استفاده از قلابها و اتصال دهنده های داخلی نر و مادگی شلنگ های مختلف را به یکدیگر متصل میکند. کوپلینگ آتش نشانی استورز به گستردگی در شلنگ های آتش نشانی و خاموش کردن آتش به کار گرفته می شود و در بسیاری کشورها مانند پرتغال. دانمارک، آلمان، اتریش، سوئیس، سوئد، هلند، یونان، و استرالیا از اتصالات اشتورتس به عنوان کوپلینگ استاندارد برای شلنگهای آتش نشانی استفاده می کنند.

مهم ترین مزیت استفاده از کوپلینگ ST سرعت اتصال شلنگ است ، چنانکه شلنگ را می توان با یک چهارم دور کامل قفل کرد درحالیکه قفل کردن شلنگ ها با استفاده از کوپلینگهای پیچی اغلب به هفت دور چرخش نیاز دارد. به این دلیل، اشتورتس به عنوان جایگزینی ایمن برای کوپلینگ های پیچی شناخته میشود.

مزیت دیگر کوپلینگ اشتورتس بر کوپلینگ پیچی این است که در صورت افتادن یا کشیده شدن آن بر روی سطوح سخت، قلاب ها و پوشش بیرونی آن کمتر آسیب می بیند. هم اکنون تمام تولید کنندگان عمده شیر آتش نشانی در کشورهایی مانند امریکا کوپلینگ ST را به عنوان تجهیزات اصلی شیرهای آتش نشانی عرضه می کنند.

کوپلینگ های آتش نشانی را معمولا بر اساس نوع جنس به دو دسته آلومنیومی و برنجی تقسیم میگردند که معمولا در تولید اتصالات سیستم استورز از آلومنیوم استفاده میگردد. کوپلینگ های سیستم استورز در سایز های 1 & 1/5 & 2 & 2/5 & 3 & 4 به بازار ارائه میگردد.

هیدرانت آلومینیومی ST

هیدرانت ها اتصالی ارتباط دهنده بین شیرآلات و شیلنگ های کوپلینگ شده هستند. که از یک سمت رزوه و سمت دیگر دارای سیستم کوپل استورز هستند ، معمولا هیدرانت ها از سمت رزوه دار بر روی شیر الات و یا انتهای نازلها نصب میگردند. تا بتوان به سادگی ، بصورت قفل شونده و با چرخش قسمت کوپلینگ شلنگ و هیدارنت به یکدیگر متصل می شود. جنس هیدرانت ها معمولا از آلومینیوم می باشد و در پنج در سایز 1 & 1/5 & 2 & 2/5 & 4 و بصورت جفت عرضه می شود.

تبدیل دبل فی میل BS

این اتصال زمانی مورد استفاده قرار میگرید که نیاز است دوسر میل را به هم متصل کنیم. متریال مصرفی در تولید این سری محصولات آلیاژهای برنج و آلومنیوم میباشد. تبدیل های فوق در سایز 2.5 موجود بوده و در صورت نیاز در سایز 1.5 به صورت سفارشی میباشد.

فی میل BS درون رزوه و بیرون رزوه

معمولا از این اتصالات روی شیرالات و سایر تجهیزات آتش نشانی استفاده میگردد . متریال مصرفی در تولید این سری محصولات آلیاژهای برنج و آلومنیوم میباشد. تبدیل های فوق در سایز 2.5 و 1.5 تولید میگردد.

کوپلینگ های حلزونی

کوپلینگ سایز 4 که معمولا بر روی هوز های هارد ساکشن به صورت پرس متصل میگردد. این سری از کوپلینگ های BS به صورت چفت شونده نمی باشد. کوپلینگ های BSRT در یک سمت درون رزوه و سمت دیگر بیرون رزو بوده و از طریق چرخش بر روی هم فیکس میگردند.

تبدیل دبل میل BS

این اتصال زمانی مورد استفاده قرار میگرید که نیاز است دوسر فی میل را به هم متصل کنیم. متریال مصرفی در تولید این سری محصولات آلیاژهای برنج و آلومنیوم میباشد. تبدیل های فوق در سایز 2.5 موجود بوده و در صورت نیاز در سایز 1.5به صورت سفارشی میباشد.

کوپلینگ های BS

معمولا از آلیاژ GUNMETAL که در برابر خوردگی ، رسوب و زنگ زدگی مقاوم میباشد تولید میگردد. در طراحی این سیستم برخلاف سیستم ST دو سمت کوپلینگ مشابه یکدیگر نمی باشد ، در اینگونه کوپلینگ ها یک سمت میل و در سمت دیگر فی میل قرار دارد. بر روی فی میل دو گوشواره برنجی متصل به فک های داخلی وجود دارد. وقتی دوسمت کوپلینگ را به هم متصل میکنیم فک های داخلی فی میل با ناودانی روی میل درگیر شده و کوپل میگردد. در زمان جدا سازی اتصال، دو گشواره را بر خلاف جهت یکدیگر کشیده تا فک ها آزاد شود سپس به راحتی کوپلینگ ها از هم جدا میگردند. این سری از کوپلینگ ها معمولا در سایزهای 1.5 و 2.5 تولید میگردد.در صورت سفارش مصرف کنندگان محترم امکان تولید با آلیاژ آلومنیوم میسر میباشد.

میل BS

معمولا از این اتصال برای انتهای نازل ها استفاده میگردد. متریال مصرفی در تولید این سری محصولات آلیاژهای برنج و آلومنیوم میباشد. تبدیل های فوق در سایز 1.5 و 2.5 تولید میگردد.

جعبه آتش نشانی فایر باکس

جعبه آتش نشانی از مهم ترین تجهیزات ایمنی بوده و یکی از ملزومات مورد نیاز به منظور بالا بردن امنیت در ساختمان ها، پارکینگ ها، کارخانجات ، مراکز صنعتی، کارگاه ها و پروژه های ساخت و ساز است. جعبه آتش نشانی استاندارد روی کار با ابعاد ۶۰ در ۷۵ و عمق ۱۷ سانتی متر و جعبه آتش نشانی استاندارد توی کار با ابعاد ۵۰ در ۶۰ و عمق ۱۷ سانتی متر یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین انواع جعبه آتش نشانی است. دلیل این گستردگی استفاده ، تناسب آن با محیط و مساحت های متوسط و مختلف است. از آنجا که این تجهیزات در حالت ایده آل بهتر است دور از آلودگی های محیط باشند، جعبه آتش نشانی استاندارد گزینه ای عالی برای این مورد است. اجزای داخلی فایر باکس یک حلقه شلنگ دو سر کو پیلینگ ، قرقره ، نازل دارای هیدرانت ته نازلی ، شیر فلکه برنجی ۴۵ درجه می باشد که در درون جعبه استاندارد قرار گرفته اند.

برخی از جعبه های ساخته شده دارای قفل و کلید طراحی شده روی محصول بودند که به دلیل ریسک ناشی از نبودن کلید در شرایط حساس ، این قفل و کلید ها کم کم جای خود را به قفل های پرشی دادند.

در تولید این محصول از ورق های مرغوب نمره یک که با رنگ های پودری و استاتیک پوشیده شده استفاده می شود که مقاومت بسیار زیادی داشته و همچنین ماندگاری بسیار بالایی دارد.

جعبه آتش نشانی دو قلو

جعبه آتش نشانی دوقلو روی کار و توی کار با ابعاد ۷۵ در ۹۰ و عمق ۲۰ سانتی متر ، تولید شده از ورق های مرغوب نمره 1 یک، که با لایه ای از رنگ های پودری و استاتیک پوشیده شده و با نوار لاستیکی دور تا دور درب ها آب بندی شده است. درب ها به سمت چپ و راست به حالت ۱۸۰ درجه باز میگردد.

اجزای داخلی باکس سمت راست یک حلقه شلنگ دو سر کوپیلینگ ، قرقره ، نازل دارای هیدرانت ته نازلی ، شیر فلکه برنجی ۴۵ درجه می باشد که در درون جعبه استاندارد قرار گرفته اند و در باکس سمت چپ بنا به تقاضای مصرف کننده از کپسول های آتش نشانی قرار میگیرد. برخی از جعبه های ساخته شده دارای قفل و کلید طراحی شده روی محصول بودند که به دلیل ریسک ناشی از نبودن کلید در شرایط حساس ، این قفل و کلید ها کم کم جای خود را به قفل های سامسونتی دادند.

قرقره هوزیل یا قرقره شلنگ جمع کن آتش نشانی

یکی از ابزارهای مناسب برای رساندن آب به محل مورد نظر است. که معمولا شلنگ های لاستیکی یک اینچ به طول ۲۰ متر به روی آن قرار میگیرد که شلنگ از یک سر به لوله مغزی هوزریل و از سر دیگر به یک نازل فوگ متصل میگردد. شلنگ های لاستیکی در برابر اجسام تیز و برنده مقاوم می باشد. همچنین قرقره هوزیل در برابر شعله های آتش از خود مقاومت نشان داده و دچار سوختگی و از بین رفتگی نمی شود. معمولا با استفاده از یک نازل فوگ این محصول در پشت خودرو  آتش نشانی نصب می گردد .

قرقره شلنگ جمع کن آتش نشانی در مرکز خود دارای یک لوله آب به عنوان هسته مرکزی است که شلنگ لاستیکی به آن متصل و به دور آن پیچیده میشود. استفاده از بلبرینگهای استاندارد در دو طرف هسته مرکزی موجب حرکت راحت و روان شلنگ توسط افراد شده و طول عمر قرقره هوزیل را بالا می برد.

خاموش کننده های پودری

پودر خاموش کننده عبارت است از مخلوطی از گرد بعضی مواد شیمیایی که جهت خاموش کردن آتش بکار می رود. در گذشته نحوه استفاده از پودر خاموش کننده بدین صورت بوده است که تعدادی قوطی یا ظروف به اشکال مختلف را از پودر پر کرده و در جاهای مناسب قرار می داده اند و با شروع آتش سوزی افراد درب قوطی ها را باز کرده و پودر آن را بر روی آتش می پاشیدند. با گذشت زمان برای پاشیدن پودر بر روی آتش دستگاه های خاموش کننده پودری طراحی و ساخته شد.

انواع پودر های خاموش کننده :

 • پودر شیمایی : پودر شیمیایی که برای اطفاء حریق غیر فلزات کلاس A و B و C بکار می رود. پودر شیمیایی خود به دو گروه تقسیم می شود:

الف) پودر شیمیایی معمولی که پایه آن بی کربنات سدیم، بی کربنات پتاسیم، بی کربنات اوره پتاسیم و پتاسیم کلراید می باشد و برای اطفاء حریق کلاسهای B و C مناسب می باشد.

ب) پودر شیمیایی چند منظوره که برای اطفاء حریق کلاسهای B و C مناسب می باشد و پایه آن فسفات آمونیوم می باشد.

 • پودر خشک : پودر خشک که برای اطفاء حریق فلزات کلاس D بکار می رود. پودر خشکی که برای اطفاء آتش سوزیهای فلزات قابل اشتعال مانند سدیم، منیزیم، آلومینیوم و غیره مناسب می باشد خود بر چند نوع است:

الف) نوع S: ترکیبی است از کلرور سدیم، کلرور پتاسیم و کلرور باریم که پس از ریختن بر روی آتش یک پوسته ضخیم روی آتش ایجاد کرده و حریق را خاموش می کند. ب) نوع C: ترکیبی است از گل خشک و گرافیت و کلرور سدیم و خون خشک شده حیوانات. نوع دیگری از این نوع خاموش کننده وجود دارد که پایه آن سدیم کلراید به اضافه ترموپلاستیک است. عامل فشار: حجم سیلندر ، پودر و نیتروژن با خلوص ۹۹٫۹ درصد می باشد و در زمان شارژ فشار آن ۱۰ بار ۱۵۰ PSI می باشد، به دلیل اینکه پودر در داخل خاموش کننده به و دائم تحت فشار می باشد احتمال کلوخه شدن در آن زیاد است؛ بنابراین هر از گاهی لازم است خاموش کننده را سر و ته نموده و مجددا در جای خود بگذاریم. اغلب بر روی این خاموش کننده فشارسنج وجود دارد که فشار درون سیلندر را نشان می دهد. این خاموش کننده از نوع قابل کنترل بوده و در وزن های مختلف از 0/5 کیلویی تا 14 کیلویی (1 تا 30 پوند) وجود دارد. زمان تخلیه بستگی به وزن مواد محتوی دارد به طوری که از ۸ ثانیه تا ۱۴ ثانیه می باشد و مقدار تخلیه آن در زمان شارژ حداقل 85% است. قدرت پرتاب این خاموش کننده ۶ متر است و جهت آتش های کلاس های مختلف به کار می رود.

هر ماه یک بار بازدید ظاهری از خاموش کننده به عمل آید و در این بازدید فشار درون سیلندر را از روی فشارسنج مشاهده و سپس بدنه و پلمپ را بازدید کنید. در صورت امکان سالی یک بار در حریق آموزشی از خاموش کننده استفاده شود.

خاموش کننده های CO2

گاز Co2 دارای خواص زیر می باشد: گازی است غیر قابل اشتعال، بدون بو، خنثی، غیر سمی باعث فساد نشده، هادی جریان الکتریسیته نبوده، وزن آن یک و نیم برابر هوا می باشد و به همین خاطر در موقع اطفاء به نحوی سطح آتش را پوشانده و جانشین اکسیژن می شود و در نتیجه عمل اطفاء به نحو احسن انجام می شود.

حجم سیلندر خاموش کننده محتوی گاز CO2 است که تحت فشاری در حدود ۶۰ - ۵۵ اتمسفر (۸۰۰ الی ۹۰۰PSI) به صورت مایع در آمده و در سیلندر قرار گرفته است. فضای خالی جهت انبساط گاز وجود دارد، چون بدنه خاموش کننده می بایست فشار زیادی را متحمل شود بنابراین آن را یک تکه و بدون درز و جوش می سازند. اگر جنس آن فولاد باشد وزن کلی آن زیاد شده ولی در صورتی که جنس آن از آلومینیوم باشد وزن آن نسبتا کمتر خواهد بود.

انواع دستی این خاموش کننده با ظرفیت های ۱ تا ۶ کیلوگرم (۱۲-2 پوند) ساخته می شود، در ظرفیت های بیشتر به صورت چرخ دار مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل این که گاز CO2 در محل مصرف هیچ اثری از خود به جای نمی گذارد بیشتر در محل های سر بسته و جهت اطفاء حریق های کلاس B و C وسایل الکتریکی و دستگاه های کامپیوتری و بطور کلی وسایل برقی مورد استفاده قرار می گیرد .

این خاموش کننده ها معمولا قابل کنترل هستند، نازل خاموش کننده گاز CO2 به شکل قیفی با شیبوری است و علت آن نیز این است که از سرعت زیاد گاز به هنگام خروج جلوگیری کرده و به آن اجازه انبساط داده می شود و از ایجاد صدای زیاد نیز جلوگیری می کند. لازم است ذکر شود که یک پوند گاز CO2 مایع در صورت آزاد شدن ۸ فوت مکعب گاز تولید می نماید. این توسعه زیاد حجمی اثر شدید خنک کنندگی داشته بطوری که برودتی برابر با ۱۱۰- درجه فارنهایت ایجاد می نماید. اگر چه دی اکسید کربن سمی نیست ولی وقتی به میزان زیاد در فضای بسته مورد استفاده قرار گیرد میزان اکسیژن هوا را تقلیل داده و هر شخصی که در محل مذکور حضور داشته باشد، دچار کمبود اکسیژن شده در نتیجه ایجاد خفگی به وی دست خواهد داد.

چنانچه به هر علتی فشار داخلی سیلندر افزایش یابد سوپاپ ایمنی که درون آن یک دیسک پاره شونده وجود دارد، عمل کرده و تمام گاز سیلندر تخلیه می گردد. مقاومت این دیسک در حدود ۱۸۰ اتمسفر (۲۷۰۰ PSI ) می باشد، به همین خاطر سیلندر خاموش کننده گاز CO2 نبایستی در زیر تابش مستقیم نور خورشید یا در مجاورت دستگاه های حرارتی قرار گیرد. بدنه این نوع خاموش کننده باید قادر به تحمل فشاری معادل ۴۵۰ اتمسفر (PSI۷۰۰۰) باشد.

جهت کار با این نوع خاموش کننده، ابتدا دستگیره را گرفته و پین را بیرون بکشید، سپس اهرم را فشار دهید و گاز را بر روی حریق بریزید. بایستی مراقب بود که اعضای بدن با شیپور تخلیه کننده تماس پیدا نکند زیرا این قسمت به دلیل برودت زیاد ممکن است باعث سوختگی در محل تماس گردد.

مکانیزم شیر این خاموش کننده باید طوری باشد که به سرعت باز و بسته گردد. در غیر این صورت گاز تبدیل به یخ شده و راه خروج را مسدود می کند، به همین دلیل از شیرهایی با مجرای خروجی بسیار کوچک در این دستگاه استفاده می گردد. مقدار تخلیه این خاموش کننده ۹۵٪ است و حداکثر پرتاب آن ۲ متر می باشد. زمان تخلیه این خاموش کننده حداکثر ۲۰ ثانیه می باشد. آزمایش های مقرری: هر شش ماه یکبار از سالم بودن دستگاه شامل زنگ زدگی، ضربه خوردگی، صدمه دیدگی نازل و لوله و سالم بودن شیر اطمینان حاصل کنیم. سپس خاموش کننده را وزن کرده در صورتی که بیشتر از ۱۰٪ از وزن گاز داخل سیلندر کم شده باشد بایستی مجددا شارژ گردد

توپ اطفای حریق RUFO

یکی از محصولات جدید از تجهیزات اطفاء حریق در کلاس ABC می باشد و دارای عملکردی بسیار سریع در برابر خاموش کردن آتش با ماده خاموش کننده پودری که توسط شرکت آمریکایی CHEMIGURD تولید شده پر شده است این پودر کاملا بی بو و به رنگ زرد روشن میباشد که هیچ گونه خطر پوستی برای انسان نداشته و به راحتی با آب و صابون شسته خواهد شد. این گوی در اثر تماس با شعله در کمتر از سه ثانیه موجب خاموش شدن شعله می شود. استفاده از این نوع آتش خاموش کن نیاز به آموزش و مهارت خاصی ندارد و تمامی افراد در سنین مختلف به راحتی می توانند برای خاموش کردن آتش از این وسیله استفاده کنند و با توجه به شکل ساده ای که دارد بسیار سبک (۱۳۰۰ گرم) و قابل انتقال است. بدنه گوی از جنس یولونیت با روکشی مقاوم در برابر رطوبت میباشد، که همراه با سبکی ، هیچگونه خطر در هنگام عملکرد برای افراد پیرامون حتی تا فاصله نیم متری ایجاد نمیکند.

دارای پایه نگه دارنده که به راحتی بر روی کلیه سطوح و محیط های مستعد آتش سوزی قابل نصب میباشد.

لازم بذکر است گوی اطفاء حریق تا ۵ سال نیاز به شارژ و یا نگه داری خاصی ندارد

کپسول آب و گاز

خاموش کننده های آب و گاز (نیتروژن با خلوص ۹۹.۹ درصد) تحت فشار این گروه از خاموش کننده های دستی معمولا دارای ظرفیت 9 ليتري یا بیشتر آب خالص می باشند و برای استفاده در آتش سوزیهای گروه A مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مشکلاتی که این نوع خاموش کننده ها دارند آن است که در مناطقی که درجه هوای آن کمتر از ۴ درجه سانتیگراد می باشد به دلیل یخ زدن آب غیر قابل استفاده می باشد. کارخانه های سازنده جهت رفع این مشکل در مناطق مذکور به جای آب از محلول ضد یخ مخصوص استفاده می کنند که حتی در برودت ۴۰- درجه سانتیگراد قابل استفاده می باشند.

قدرت پرتاب این نوع خاموش کننده ۷ متر طبق استاندارد انگلیس بوده ولی در استاندارد آمریکا قدرت پرتاب آن ۱۰ تا ۱۲ متر تعیین گردیده است. از این نوع خاموش کننده می توان به صورت متناوب استفاده نمود. مدت زمان تخلیه آن به صورت مداوم طبق استاندارد انگلیس ۶۰ ثانیه و طبق استاندارد آمریکا ۵۵ ثانیه می باشد. فشار مورد نیاز برای تخلیه از هوای فشرده شده در درون خاموش کننده تأمین می گردد. این نوع خاموش کننده در زمان شارژ کامل دارای ۱۰ بار با ۱۵۰PSI فشار می باشد. به طور کلی در تمامی خاموش کننده ها جهت جلوگیری از زنگ زدگی داخل سیلندر را با لایه ای نازک از پلاستیک یا ماده ضد زنگ می پوشانند.

چون بدنه این نوع سیلندر تحت فشار مداوم قرار دارد باید مقاومتی برابر با ۴۰ اتمسفر ۶۰۰PSI را دارا باشد. معمولا بر روی در پوش خروجی این نوع خاموش کننده ها فشارسنج قرار دارد. فشار سنج مذکور معمولا به دو منظور به کار برده می شود:

 1. فشار درون سیلندر را مشخص می نماید.
 2. از آنجایی که سیلندر فاقد شیر ایمنی است در صورتی که فشار درون سیلندر خاموش کننده به هر دلیلی افزایش یابد و از حد معمول بیشتر گردد فشارسنج از هم پاشیده و فشار سیلندر تخلیه می گردد.

معمولا شیر خروجی این نوع خاموش کننده ها به صورت اهرمی است و جهت جلوگیری از تخليه آن یک پین که سر آن به صورت گرد است در زیر اهرم قرار می دهند که اصطلاحا به آن ضامن گفته می شود. جهت استفاده از این خاموش کننده ها می بایست ابتدا ضامن را بیرون کشیده ، سپس با قرار گرفتن در موقعیت مناسب نسبت به حریق با یک دست خاموش کننده را گرفته و با دست دیگر نازل را و سپس با فشار بر اهرم مربوطه محتویات خاموش کننده بر روی آتش ریخته شود.

جهت حصول اطمینان از عملکرد این نوع خاموش کننده هر ماه یکبار بازدید ظاهری از خاموش کننده انجام دهید. در بازدید از طریق فشارسنج فشار داخلی سیلندر را مشاهده کرده و از سالم بودن دستگاه از لحاظ ضربه دیدگی، سالم بودن شیر و پلمپ و همچنین سالم بودن شیلنگ آن اطمینان حاصل نمایید. در صورت امکان سالی یک بار در حریق آموزشی از آن استفاده و مجددا شارژ گردد. هر دو سال یکبار بدنه خاموش کننده باید با فشار معین ۲۴ بار / ۳۰۰ الی ۳۵۰ PSI تحت آزمایش هیدرواستاتیک قرار گرفته تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل گردد.

کپسول بیوورسال

بیوورسال یک خاموش کننده ای بی نظیر می باشد. که با استفاده از تکنولوژی فوق مدرن بمنظور خاموش کردن آتش های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. کپسول خاموش کننده بیوورسال قابلیت خاموش کردن آتش در فضای سه بعدی را دارا می باشد. محتویات کپسول بیوورسال به صورت مایع کنسانتره فرموله شده است که با استفاده از آب غلظت آن کاسته شده است. از این جهت است که کپسول آتش نشانی بیوورسال توان عملیاتی بسیار بالایی را دارا می باشد. کپسول های بیوورسال با محیط زیست ، سازگار می باشد. و به انسان ، موجودات گیاهان و سایر موجودات زنده آسیبی نمی رساند. این نوع کپسول باعث خوردگی تجهیزات و لوازم هم نخواهد شد.

نحوه مهار آتش با استفاده از خاموش کننده های بیوورسال به این صورت است که هیدروکربن ها را محصور کرده مانع از گسترش آتش می شود. مناطق مهار شده با استفاده از کپسول آتش نشانی هنگام و بعد از عملیات اطفاء حریق قابلیت اشتعال مجدد را ندارند و این خود یکی مزیت به شمار می آید. علاوه بر آن با خنثی کردن گازهای مشتعل نشده از بروز حوادث خطرناک Back draft و flash over جلوگیری کرده و سلامت آتش نشانان را تامین خواهد کرد. این نوع کپسول توانای اطفاء هر گونه حریقی را دارد. اما برای ادوات برقی به علت رسانا نباید از آن استفاده کنید.

کاربرد کپسول آتش نشانی بیوورسال خودروها، فرودگاه ها، سازمانها و کارخانجات ، آتش نشانی ها، شهرداری ها، پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی، ادارات ، هلال احمر و مراکز پیشگیری از حوادث ، محیط زیست ، جنگل ها و مراتع، صنایع رنگ و رزین، پالایشگاهها و نیروگاهها، کارگاه خط تولید ، هتلها و مراکز گردشگری، مترو، راه آهن و ...

کوله پشتی آتش نشانی واترمیست AFT

مناسب اطفای حریق شهری و جاده ای، فشار پایین، قابلیت حمل بالا، نازل دو حالته جت و اسپری، مناسب حمل ماموران آتش نشانی.

شرکت AFT آلمان شرکتی پیشرو در طراحی تجهیزات پرتابل واکنش سریع اطفایی مبتنی بر تکنولوژی واترمیست است.

در AFT هر یک لیتر واترمیست قابلیت اطفایی معادل ۵۰ لیتر آب داشته و ۹۰٪ صرف اطفاء شده و به هدر نمی رود.

با نازل ویژه واترمیست می توان حریقهای الکتریکی را نیز اطفاء نمود.

دارای عملکرد بسیار آسان در دو حالت اسپری و جت و قابلیت استفاده به صورت سیستم واترمیست و یا کف.

قریب به دو هزار دستگاه AFT در انواع مختلف در کشور ایران از ۱۰ سال پیش تاکنون در حال استفاده است.

موبایل فوم اطفاء حریق

کف ساز متحرک آتش نشانی با موبایل فوم آتش نشانی دستگاهی فاقد هرگونه موتور الکتریکی و بنزینی میباشد. از این دستگاه جهت مقابله سریع و در لحظات اولیه اطفاء حریق مایعات قابل اشتعال (نفت ، بنزین، گازوییل ، روغن و ...) استفاده می گردد.

اجزای اصلی تشکیل دهنده دستگاه :

شاسی یا همان ترالی که معمولا بر روی دو چرخ بزرگ مقاوم لاستیکی قرار میگیرد که به وسیله دو پایه مستحکم از پشت حمایت میگردد.

مخزن فوم از جنس فایبر گلاس مقاوم که بنا به درخواست مشتری دارای گنجایش های مختلف ۱۲۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ لیتری میباشد.

به طور معمول این مخازن از بالا دارای دریچه بزرگ چدنی به جهت وارد کردن مایع فوم و از قسمت زیرین شیر تخلیه جهت خالی نمودن فوم از مخزن میباشد.

اینداکتور (تناسب ساز) ۴۰۰ لیتری ، این ابزار به جهت اختلاط آب و فوم درون مخزن به میزان و تناسب مورد نیاز مورد استفاده قرار میگیرد که معمولا بر روی مخزن نصب میگردد و به وسیله پیکاب تیوب (ساکشن هوز) فوم مورد نیاز به اینداکتور منتقل میگردد.

دو حلقه شلنگ ۲۰ متری ضد اسید که نسبت به استاندارد های BS & ST و بنا به درخواست مصرف کننده از قبل کوپل شده و آماده استفاده بر روی دستگاه قرار دارد.

نازل فوم پاش ۴۰۰ لیتری که معمولا از نوع نازل فوم سنگین میباشد.

آتش نشانی های فوم

فوم آتش نشانی مجموعه ای از حباب های ریز و فشرده بوده که بعلت چگالی کم، برروی سطح اکثر مواد سوختی شناور میگردد. حباب های کف آتش نشانی در برخورد با سطح مایع مشتعل ضمن کاهش دما ، باعث پوشش سطح حریق و همچنین کاهش حجم اکسیژن و نهایتا اطفاء حریق میگردد. فوم آتش نشانی به دو دسته کلی تقسیم میگردد :

 الف) فوم های پایه پروتئینه

ب) فوم های پایه شیمیایی

1. فوم فلوئورو پروتئین : وجود ترکیبات فلوئوردار در فوم های فلوئوروپروتئین موجب کاهش کشش سطحی و همچنین ایزوله نمودن حباب های کف در مقابل جذب ترکیبات نفتی و همچنین بازگشت شعله و شعله وری مجدد می گردد. فوم فلوئوروپروتئین را میتوان یکی از بهترین گزینه ها در اطفاء حریق های عظیم نفتی با عمق زیاد نامید.

2. فوم پروتئينه (کف سنگین آتش نشانی) : از هیدرولیز ترکیبات پروتئینی گیاهی و حیوانی تولید شده و قابلیت تولید حباب های ریز و فشرده را دارا میباشد. حباب های ایجاد شده از کف سنگین آتش نشانی دارای پایداری و زمان آب دهی زیاد بوده بطوریکه در برخورد با سطح حریق و مایع مشتعل از قدرت اطفاء بالا و مقاومت بسیار زیاد در مقابل بازگشت شعله برخوردار می باشد.

٣. فوم AR - FFFP : کف مقاوم الکلی بر پایه ترکیبات پروتئینه می باشد، فوم های AR - FFFF بر خلاف فوم های تولید شده با ترکیبات شیمیایی از قدرت اطفاء بیشتر و همچنین بازگشت شعله مطلوب تری برخوردار می باشد. فوم های AR - FFFP را می توان جهت اطفاء حریق های ایجاد شده از اشتعال حلال های قطبی مانند متانل، اتانل MTBE و غیره استفاده نمود. با توجه به قدرت بسیار بالای فوم ها AR - FFFP در مهار و اطفاء حریق های هیدروکربنی ، می توان این رده از فوم ها را جهت اطفاء حريق های قطبی و همچنین غیر قطبی استفاده نمود.

۴. فوم FFFP : مخلوطی از ترکیبات پروتئینه و فلوئوره بوده که قابلیت ایجاد کشش سطحی بسیار پایین را دارا می باشد. کشش سطحی پایین (کمتر از ۱۸) امکان ایجاد فیلم آبی را بر روی اکثر سوخت های مختلف می نماید. فیلم آبی ایجاد شده باعث افزایش سرعت اطفاء حریق تا چندین برابر فوم های معمولی میگردد. در مجموع میتوان فوم های FFFP را در رده قوی ترین فوم های آتش نشانی در اطفاء حریق های نفتی نامید. چنانچه بخواهیم نگاهی دقیقتر به عملکرد فوم های FFFP داشته باشیم و دو پارامتر مهم در فوم های آتش نشانی یعنی سرعت اولیه اطفاء حریق و همچنین پایداری حباب در مقابل بازگشت شعله و شعله وری مجدد داشته باشیم متوجه می شویم که سرعت اطفاء حریق در FFFP کمی بیشتر از فوم های AFFF بوده و همچنین بازگشت شعله به مراتب مطلوبتر از فوم های AFFF و همتراز با فوم های فلوئوروپروتئین می باشد. لذا می توان فوم های FFFP را یکی از بهترین انتخاب ها در اطفاء حریق های عظیم نفتی نامید.

5. فوم پرتوسعه (Hi Ex FOAM) : کف های پر توسعه شیمیایی قابلیت ایجاد حباب های درشت و با انرژی بالا را دارا می باشد. فوم های پر توسعه شیمیایی را می توان جهت اطفاء حریق های ایجاد شده در فضاهای بسته مانند معادن، سوله ها، آشیانه هواپیما و غیره استفاده نمود. 6. فوم AR - AFFF : فوم های آتش نشانی معمولی قادر به اطفاء حلال های قطبی نیستند و حباب های فوم در تماس با این مواد به سرعت تخریب می شوند، بنابراین فوم های مقاوم الکلی تشکیل دهنده فیلم آبی ( AR - AFFF ) باید به منظور اطفاء حریق های ناشی از این مواد استفاده شوند. کف های مقاوم الکلی در برابر گرما مقاومت بالایی دارند و می توانند برای اطفاء حریق های نفتی نیز استفاده شوند. بنابراین از این نوع فوم ها می توان برای اطفاء حریق های نفتی و حلال های قطبی در مراکز نفتی و پتروشیمی، کارخانجات مواد شیمیایی، مراکز آتش نشانی و غیره استفاده نمود. 7. فوم آموزشی TRAINING FOAM : این فوم فاقد فلور می باشد و قابلیت تجزیه بیولوژیکی دارد که مشخصا برای مانورها تولید شده است و قابل استفاده با همه سیستم های کم توسعه، پر توسعه و توسعه متوسط می باشد.

پودر آتش نشانی BC پایه بی کربنات سدیم

پودر BC پایه بی کربنات سدیم اطفاء حریق به صرفه و ساده بوده که برای آتش های کلاس B+C که شامل مایعات و گازهای قابل اشتعال بوده. مناسب میباشد. چگالی ظاهری 0/10 برچسب gr/cm ، به رنگ صورتی روشن ، ویسکوزیته در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد ۴۰ - ۸۰ درصد رطوبت حداکثر ۰.۲ وزنی ، این محصول قابل اشتعال يا سمی نیست، با این حال، در صورت امکان این پودر را استنشاق نکنید. در صورت تماس با چشم، آنرا با آب بشویید. در شرایط طبی و دور از نور مستقیم آفتاب با حرارت زیاد نگهداری شود. از قلاب استفاده نکرده و کیسه ها را در ارتفاعی بیش از 1/5 متر روی هم قرار ندهید. توصیه میشود در هوای خشک و دور از هر گونه رطوبت یا شرایط مرطوب و همچنین روی پالت نگهداری شود. بسته بندی در دو نوع : کیسه های دولایه پلاستیکی و یا ظروف پلی اتیلن در اوزان مختلف بنا به درخواست مشتری.

پودر آتش نشانی ABC پایه منو آمونیوم فسفات

پودر BC پایه بی کربنات پتاسیم اطفاء حریق به صرفه و ساده بوده که برای آتش های کلاس B+C که شامل مایعات و گازهای قابل اشتعال بوده، مناسب میباشد. چگالی ظاهری 0/10 برحسب gr/cm ، به رنگ سفید ، ویسکوزیته در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد ۴۰-۸۰، درصد رطوبت حداکثر 0.2 وزنی. این محصول قابل اشتعال یا سمی نیست با این حال، در صورت امکان این پودر را استنشاق نکنید. در صورت تماس با چشم، آنرا با آب بشویید. در شرایط طبیعی و دور از نور مستقیم آفتاب با حرارت زیاد نگهداری شود. از قلاب استفاده نکرده و کیسه ها را در ارتفاعی بیش از 1/5 متر روی هم قرار ندهید. توصیه میشود در هوای خشک و دور از هرگونه رطوبت یا شرایط مرطوب و همچنین روی پالت نگهداری شود. بسته بندی در دونوع : کیسه های دولایه پلاستیکی و یا ظروف پلی اتیلن در اوزان مختلف بنا به درخواست مشتری.

پودر آتش نشانی D آلکالین

پودر آتش نشانی D با پایه آلکالین یک پودر مناسب برای آتش های کلاس D میباشد. بطور ویژه برای آتش سوزی فلزات مناسب میباشد. که شایع ترین آنها تتانیوم و منیزیم است. چگالی ظاهری 0.9 برحسب gr/cm ، به رنگ آبی ، این محصول قابل اشتعال یا سمی نیست. با این حال، در صورت امکان این پودر را استنشاق نکنید. در صورت تماس با چشم، آنرا با آب بشویید. در شرایط طبیعی و دور از نور مستقیم آفتاب یا حرارت زیاد نگهداری شود. از قلاب استفاده نکرده و کیسه ها را در ارتفاعی بیش از 1/5 متر روی هم قرار ندهید. توصیه میشود در هوای خشک و دور از هر گونه رطوبت یا شرایط مرطوب و همچنین روی پالت نگهداری شود. بسته بندی در دونوع : کیسه های دولایه پلاستیکی و یا ظروف پلی اتیلن در اوزان مختلف بنا به درخواست مشتری.

توربو اجکتور پمپ آتشنشانی

پمپ های تخلیه پره ای / توربینی دستگاه پمپی هستند که با استفاده از پروانه جهت تخلیه مواد زائد، اهم از مایعات نفتی، آب و غیره... این امکان را بوجود می آورد. تا بتوان بدون نیاز به نیروی برق و الکتریسته، این مایعات را توسط انرژی آب تخلیه و به مکان دیگر منتقل نمود. ساخته شده از آلیاژهای مرغوب آلومینیوم با عملیات حرارتی، لازم به ذکر است آب تمیزی که جهت چرخش توربین مورد استفاده قرار می گیرد، بدون اینکه با سيالات جاری مخلوط گردد ، دوباره بازیابی می شود.

مشخصات توربواجکتور پمپ آتش نشانی :

 1. نیروی محرکه پمپ ، هیدروموتور می باشد.
 2. در این محصول، آب تحت فشار شلنگ به ورودی توربین وارد شده و از طرف دیگر توسط شلنگ دوم، از خروجی توربین برگشت داده می شود.
 3. تغيیر انرژي آب تحت فشار به انرژی مکانیکی، سبب حرکت درآمدن پره های پمپ اجکتور شده و در نهایت محصول ریخته شده، مانند (آب، گازوئیل ، بنزین و ...) از محل تخلیه می شود.
 4. این پمپ، قابلیت تخلیه مایعات و پس مانده ها از کف را نیز دارد.

سه راهی تقسیم کننده

سه راهی تقسیم کننده / دیوایدینگ بریچینگ ، برای توزیع آب از یک خط تغذیه، به تعداد متعددی از خطوط اتصال شیلنگ آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد که ۲ یا ۳ خروجی دارد. به طور معمول این محصول از آلومنیوم ساخته شده تا همراه با حفظ مقاومت از وزن خوبی برای جابجایی برخوردار باشد. اهرم های تعبیه شده سه گانه این امکان را به کاربر میدهد تا از هر خروجی به صورت جداگانه بتواند استفاده کند. ورودی این سه راهی ۴ اینچ و خروجی مستقیم ۲.۵ اینچ و خروجی های چپ و راست 1.5 اینچ میباشد. که بنا به درخواست مصرف کننده قابل تغییر میباشد.

اینداکتور

در بسیاری از عملیات آتش نشانی نیاز است تا فوم آتش نشانی با نسبت های دقیق و معین به خط لوله آب اضافه شود. اینداکتورهای فوم در میانه مسیر آب نصب می شوند و قادرند محلول فوم غلیظ را با عمل مکش، به درون آب تزریق کند. عملکرد اینداکتورهای فوم. طبق اثر ونتوری قابل توضیح است : گلوگاه موجود در اینداکتور موجب افزایش سرعت جریان آب می گردد. این افزایش سرعت به کاهش فشار موضعی آب و ایجاد خلاء نسبی می انجامد ، در نتیجه محلول فوم غلیظ از طریق لوله مکش (Pickup tube) به درون جریان مکیده شده و با آب مخلوط می گردد.

اینداکتور های فوم می توانند درصد اختلاطی بین ۱% تا ۱۲% فراهم کنند. این محصولات از مواد بسیار بادوام و مقاوم گان متال و آلومنیوم که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم می باشد، ساخته می شوند. لازم به ذکر میباشد اینداکتورها با میزان خروجی های متفاوتی تولید میگردند.

صافی مکش

کاربرد های فراوان و تاثیر گذاری دارد به صورت مثال تخلیه آب از مکان هایی که دچار آب گرفتگی و یا سیلاب شده ، آب گیری مخازن آتش نشانی از حوضچه ها ، پمپاژ مجدد آب از حوضچه هایی که گرداگرد محل آتش سوزی به صورت موقت اجرا شده است.

در راستای مکش آب توسط پمپ های آتش نشانی ، صافی از انسداد ناشی از ورود سنگ، تکه های کوچکی از چوب و زباله های دیگر جلوگیری می کند. صافی مکش همراه با دریچه تنظیم تخلیه و سوپاپ بدون بازگشت است و از آلیاژ آلومینیوم یا فلز مرکب از مس و قلع و روی ساخته شده است.

پتوی ضد حریق

پتو های نسوز ساخته شده از منسوجات مخصوص از جنس فایبر گلاس ( بدون آزبست و ایجاد حساسیت پوستی) که معمولا در سایز (1/2 و 1/8 mm) عرضه می شود . پتوی ضد حریق ابزاری امنیتی است که برای خاموش کردن آتش و از بین بردن آن در نقطه شروع طراحی و تولید شده است. این پتوهای ضد حریق شامل ورقه هایی مقاوم است که در برابر آتش مقاوم هستند و بر روی آنها قرار می گیرند تا آتش را خفه کند، می توان از آن در کنار کپسول های آتش نشانی به عنوان یک مکمل کمک گرفت. همچنین این پتوها غیرقابل اشتعال بوده و تا دمای ۹۰۰ درجه قابل استفاده است در حریق های کوچک با خفه کردن آتش و جلوگیری از رسیدن اکسیژن به آتش، آن را خاموش می کند. بخاطر سادگی و آسانی استفاده از آن، یک پتوی نسوز برای افرادی که در استفاده از کپسول های آتش نشانی بی تجربه هستند می تواند بهترین انتخاب باشد. این پتوها به شکل عمودی در مکان های مخصوصی قرار می گیرند تا بتوان از آن ها به سریع ترین شکل ممکن استفاده کرد و با بیرون کشیدن آن ها و انداختن روی فردی که لباسش دچار حریق شده، فرد را نجات داد.

هالیگن

این ابزار توسط هیو هالیگن در سال ۱۹۴۸ طراحی و نامگذاری شد. در همان سال اولین نمونه هالیگن توسط پیتر کلارک (آهنگر) ساخته شد. هالیگن بر اساس کلیه ابزار پیشین ، ابزار چند منظوره برای خرد کردن، چرخاندن، ضربه زدن، سوراخ کردن ، پیچاندن و حذف انواع موانع مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار شامل یک پنجه ( یا چنگال)، یک تیغه (گوه) و یک تیغه مخروطی تیز است که سرعت ویژه ای در شکستن بسیاری از انواع درب های قفل شده دارد. به طور معمول طول این ابزار ۱۸ تا ۵۴ اینچ (45.7 تا ۱۳۷ سانتی متر) و آلیاژ های مختلفی از جمله تیتانیوم، بریلیوم مس یا فولاد ضد زنگ در دسترس است.

قلاب مارگیری

همانطور که از اسم محصول پیداست جهت مار گیری استفاده می شود با استفاده از این قلاب به طول ۱۸۰ سانتی متر به راحتی می توان مار را در هر مکانی شکار کرد نحوه کار با این قلاب به این صورت است که سر قلاب به صورت دو شاخه می باشد که به وسیله دسته قسمت بالایی باز و بسته می شود این قلاب به صورت کشویی تغییر اندازه می دهد و کوچک و بزرگ می شود.

آچار کوپلینگ

آچار کوپلینگ به منظور باز و بسته کردن کلیه اتصالات مربوط به تجهیزات آتش نشانی که توسط دست نمی توان آن ها را انجام داد مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از جنس فلز ساخته شده و به منظور استفاده ایمن ، دارای روکش لاستیکی می باشد و برای استفاده عموم طراحی می شود. آچار کوپلینگ عایق گرما و حرارت بوده و منطبق با آزمایشات حرارتی تولید می شود به همین دلیل در دمای بالا دچار تغییر شکل نمی شود. به دلیل مواد استفاده شده در طراحی و تولید آچار کوپلینگ ، این محصول مقاومت بسیار بالایی دارد. این محصول در ابعاد مناسبی از نظر ارگونومی دست ، ساخته می شود. آچار کوپلینگ تحت فشار بسیار زیاد مقاوم بوده و دچار ترک خوردگی نمی شود. همچنین این محصول در برابر ضربه اجسام و فلزات سنگین نیز از خود مقاومت نشان می دهد. آچار معرفی شده دارای تاییدیه از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بوده و می تواند در جهت ایمنی لازم برای فرد در ساعات کاری طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این محصول منطبق بر استاندارد های گروه تضمین کیفیت طراحی و تولید می شود.

پل شلنگ آتشنشانی

پل شلنگ آتش نشانی (Hose Ram) تولید شده از لاستیک فشرده می باشد که صورت لایه های مورب منجید گذاری شده است. منجيدها با زاویه ۲۰ الی ۳۰ درجه تقویت می گردد، این عمل باعث مقاومت و استحکام بالا در پل شلنگ آتش نشانی می گردد. همچنین این وسیله مانع از مسدود شدن راه هنگام عملیات اطفاء می گردد. به علاوه مانع از صدمه دیدن شلنگ های آتش نشانی در حین عملیات می شود.

حلقه نجات

حلقه نجات وسیله ای دایره شکل است ، که روی آب برای نجات اشخاص و جلوگیری از غرق شدن او پرتاب می شود که عموما به رنگ های قرمز و نارنجی هستند. همینطور ریسمان اتصالی دارند که توسط آن مصدوم به سمت نجات دهنده در قایق کشیده می شود. حلقه نجات کاربرد های متنوعی در استخر ها، قایق ها و کشتی ها دارند حلقه نجات عموما در کشتی ها و در کنار آبی که عمق آن به اندازه ای است که امکان غرق شدگی وجود دارد باید باشد. از آنجا که نبود حلقه نجات غریق ممکن است منجر به مرگ افراد شود بود و نبود این وسیله، صاحبان کشتی ها و یا این مکانها را در معرض خطر قرار می دهد. در انگلستان برای این سهل انگاری جریمه ۵۰۰ پوند و یا حتی زندان در نظر گرفته شده است.

مشخصات فنی حلقه نجات غریق:

قطر بیرونی : ۷۲ سانتی متر

قطر داخلی : حدود ۵۰ سانتی متر

ضخامت : 1.2 میلی متر

وزن : 2.5 کیلو گرم

جلیقه نجات

امروزه پوشیدن جلیقه نجات برای بسیاری از افراد در موقعیت های متفاوت از جمله مسافران قایق ، جت اسکی ، کشتی های تجاری و تفریحی و حتی مجهز شدن توسط آن در محل هایی از جمله استخر های عمومی ، سواحل و هواپیماهایی که بر روی اقیانوس ها و دریاها پرواز می کنند، اجباری است. اکثر جلیقه نجات ها دارای چند فوم شناور هستند و جلیقه های حرفه ای معمولا شامل یک جفت مخزن هوا است که می توان آن را با استفاده از سیلندر های دی اکسید کربن (یک سیلندر برای هر مخزن) باد کرد و به راه انداخت. در برخی مدل های این جلیقه ها می توان مخزن ها را با دهان - و جریان بازدم - پر کرد، به این ترتیب که کاربر درون لوله قابل انعطافی با سوپاپ یک طرفه بدمد تا هوا درون مخزن ها جمع شود.

جلیقه های شناور در سواحل و استخرهای شنا نیز کاربرد دارد. این لباس ها می تواند به شکل جلیقه ساده، ژاکت، لباس تمام بدن (یک تکه) یا انواع دیگر پوشش ها برای مقاصد مختلف باشد. این جلیقه ها غالبا از جنس الیاف مصنوعی و داخل آن محتوی ماده ای مانند فوم یا وسیله ای مانند مخزن هوا است که بر روی آب شناور می ماند (مواد سبک تر از آب). جلیقه نجات اغلب به رنگ زرد یا نارنجی روشن تهیه می شود تا از فاصله دور قابل مشاهده باشد. برخی از جلیقه های نجات از ترکیب فوم سبک تر از آب و مخزن هوا بهره می برند. پوشش بیرونی جلیقه های نجات معمولا دارای نوارهای انعکاسی (شبرنگ) است که قابل تشخیص بودن کاربر را در تاریکی افزایش می دهد.

جلیقه هایی که برای استفاده شهروندان عادی (مانند قایقرانی تفریحی و قایق رانی ورزشی) طراحی می شود. با جلیقه های مخصوص مسافران و خدمه هواپیماها و وسایل حمل و نقل تجاری تفاوت دارد. جلیقه هایی که توسط مقامات سیاسی و نیروهای نظامی (پلیس ساحلی، نیروی دریایی، و گشت های دریایی) استفاده می شود، معمولا امکاناتی دارند که در مدل های عادی و تجاری وجود ندارد و برای نمونه، با لباس ضد گلوله، وسایل کوهنوردی، یا تجهیزات چتربازی عرضه می شوند یا پارچه های ضخیم نایلونی آنها از مخزن های دی اکسید کربن در مقابل ضربه با گلوله محافظت می کند، برخی از جلیقه های نجات از پوششی تشکیل می شود که از ترکیدن و قطعه قطعه شدن مخزن ها و آسیب رساندن به کاربر جلوگیری می کند.

شلنگ آتش نشانی نخ پرلونی ESCHBACH

شلنگ آتش نشانی نخ پرلونی ESCHBACH یکی از شلنگ های مخصوص آتش نشانی است از بافت الیاف پلی استر ساخته شده است و در برابر سایش بسیار مقاوم است . لایه داخلی این شلنگ به صورت لاستیکی از جنس EPDM ( ایلن ، پروپلین ، داین ) ساخته شده است و بسیار زیاد در برابر حرارت ، مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم است .

لباس عملیاتی FIREMAN SUIT

یکی از مهمترین بخش ایمنی در آتش نشانی داشتن لباس عملیاتی آتش نشان است که یکی از بهترین آنها لباس عملیاتی FIREMAN SUIT است که مطابق با EN469 تولید گردیده است . این محصول از پارچه GSMPYROVATEX CATTON FR 270 تهیه و تولید شده است که هم ضد آب و هم ضد روغن است .

لباس عملیاتی SYSTEM PROTECTION

یکی از محصولات مهم و اساسی در صنعت ایمنی و آتش نشانی داشتن یک لباس ایمن و با کیفیت است که به همین دلیل ما می خواهیم لباس عملیاتی SYSTEM PROTECTION را به شما معرفی کنیم . 

این محصول دارای کت و شلوار است که از جنس متا آرامید پارچه پوسته خارجی می باشد این پارچه ضد آب و ضد حرارت است و همچنین آستر های کارشده در این لباس نیز ضد حرارت می باشد . این محصول دارای پوسته خارجی از جنس NOMEX IIIA می باشد و نمد روی صورت آن نیز نمد FR است و مانع ورود آب و حرارت می گردد . 

لباس عملیاتی SYSTEM FIRE DEFENSE

یک نیاز مهم یک آتش نشان برای جلوگیری از ضربه و صدمات جدی در عملیات لباس ایمن و مطمئن است یکی از این محصول ها لباس عملیاتی SYSTEM FIRE DEFENSE است . این محصول کت و شلوار چند لایه از جنس PBI دارد که مانع از ورود رطوبت و آستر حرارتی می گردد .

این لباس زرد با نوارهای بازتاب دهنده نور است و قبولی تست آزمون استاندارد EN471 را دارد . این محصول دارای پوشش دهنده صورت از جنس آرامید است که مانع ورود آب و حرارت می گردد .

ژاکت JACKET V-FORCE

ژاکت JACKET V-FORCE یکی دیگر از محصولات ایمنی و آتش نشانی است که بسیار مقاوم در برابر رطوبت می باشد . این محصول دارای لایه بیرونی نومکس آنتی استاتیک است .

این ژاکت دارای جیب فوقانی و نوار شبرنگ ، دو جا برای نگهداری بیسیم روی سینه و دو جیب بغل با درپوش برای گیرایی بهتر است . آستین های این محصول برای محافظت از دست و راحتی دارای یقه بسته شونده و بازشدن چسبی است . 

این محصول به صورت راحت برای قدرت مانور و استفاده بهتر طراحی شده است و جلوه زیبای این زاکت داشتن آستین با طراحی 3 بعدی است . 

کلاه ایمنی و آتش نشانی LTX SERIES

همانطور که می دانید یکی از اعضای مهم در بدن انسان سر است که کوچک ترین ضربه می تواند به کاربر آسیب جدی برساند و برای جلوگیری از این حادثه باید کلاه مناسب با کار خود را داشت و برای جلوگیری از این حادثه ما کلاه ایمنی و آتش نشانی LTX SERIES را به شما معرفی می کنیم . 

این کلاه از جنس ترموپلاستیک مقاوم ساخته شده است و در برابر حرارت بسیار مقاوم است . این محصول دارای تنظیم سیستم جغجغه ای است و مطابق با استاندارد NFPA 1971 تهیه و تولید می گردد . شیلد صورت این کلاه از جنس ترموپلاستیک است که در برابر حرارت بسیار مقاوم است و مطابق با استاندارد چشم و صورت ساخته شده است .

کلاه ایمنی و آتش نشانی F1 SF

کلاه ایمنی و آتش نشانی F1 SF یکی از انواع مدل های ایمنی و آتشنشانی است که از پوسته پلی آمید ، پد تقویت شده و جاذب ضربه ای برای ارائه حفاظتی بی نظیر تهیه و تولید شده است . این محصول دارای شیلد صورت و صفحه مقابل چشم است و همچنین محل اتصال ماسک های SCBA ، چراغ و سیستم های ارتباطی را دارد . 

این محصول دارای پرده مقاوم در برابر حریق در ناحیه گردن را دارد و قابلیت تنظیم پنل جلویی را دارد . این محصول دارای رنگ های قرمز ، سبز ، مشکی ، زرد ، سفید ، آبی است .

کلاه ایمنی و آتش نشانی F1 XF

کلاه ایمنی و آتش نشانی F1 XF یکی از کلاه های تجهیزات آتش نشانی و امداد و نجات است که دارای لبه قابل دید منحصر به فرد و قابل تنظیم است که بر روی عینکی که باید زده شود و یک محیط بسته بدون فاصله را ایجاد می کند .

این محصول حفاظت حرارتی و مکانیکی وسیعی حتی در شرایط بسیار گرم دارد. با این محصول جهت یابی ایمنی در تاریکی خواهید داشت و روش های اجرایی بهینه برای نگهداری و محافظت را خواهید داشت .

دستکش FIRE SHARK LONG

دستکش FIRE SHARK LONG یکی از محصولات با کیفیت تجهیزات ایمنی و آتشنشانی است که دارای پوسته ضد آب ، ضد باد و قابل تنفس و ساخته شده از کربن X است . این محصول  لایه ای بین انگشتان دست دارد و قسمت های مچ آن به صورت عرضی قابل تنظیم  است .

این محصول دارای پارچه های راه راه منعکس کننده در حلقه مچ دارد که قسمت کف آن ساخته شده از چرم است و دارای استاندارد EN659:2008 است .

دستکش TOP RESCUE2

دستکش TOP RESCUE2 یکی از دستکش های ایمنی و آتش نشانی کشور آلمان است که از مواد پلی 52% ، آرامید 24% ، ویسکوز 12% ، چرم 10% ، الاسین 1% و ترکیبات پوشش دهنده آرامید 90% کتان 10% به صورت کامل تشکیل شده است . این محصول دوخته شده از نخ کولار است و کاف قابل تنظیمی دارد و به علت متریال عالی دارای چابکی و راحتی بسیار بالایی است .

چراغ دستی مدل FIRE VUCAN LED

چراغ دستی مدل FIRE VUCAN LED یکی از انواع مدل های چراغ های ایمنی و آتش نشانی است که دارای مقاومت بالایی نسبت به مواد شیمیایی ، شوک ، ضد الکتریسیته ساکن و سبک است . 

جنس شیشه این چراغ از پلی کربنات نشکن ساخته شده و دارای یک پوشش مقاوم در برابر خراشیدگی است و با O-RING آب بندی شده است . بدنه این محصول غیر قابل خرابی است و بسیار مقاوم در برابر خاک ، آب دارد و می تواند تا 1 متر در زیر آب به مدت 30 دقیقه سالم بماند .

چراغ دستی و کلاهی مدل FLASHLIGHT HELMET MOUNT

چراغ دستی و کلاهی مدل FLASHLIGHT HELMET MOUNT یکی از انواع مدل های چراغ های ایمنی و آتش نشانی است که دارای مقاومت بالایی نسبت به مواد شیمیایی ، شوک ، ضد الکتریسیته ساکن و سبک است . این دارای سه باتری آلکالین AA می باشد.

جنس شیشه این چراغ از پلی کربنات نشکن ساخته شده و دارای یک پوشش مقاوم در برابر خراشیدگی است و با O-RING آب بندی شده است . بدنه این محصول غیر قابل خرابی است و بسیار مقاوم در برابر خاک ، آب دارد و می تواند تا 1 متر در زیر آب به مدت 30 دقیقه سالم بماند .

چکمه آتش نشانی HANKOK مدل BOVIN

چکمه آتش نشانی HANKOK مدل BOVIN یکی از تجهیات فردی ایمنی و آتش نشانی است که بسیار مقاوم در برابر نفوذ آب و حریق است . این محصول دارای آستر ضد آب و چرم به تاخیر اندازنده حریق است.

این پوتین دارای یک لایه محافظ اضافی و زیپ در جلو است که کفی چرمی و سرپنجه های فولادی دارد . این محصول دارای لایه میانی فولادی و زیره از جنس لاستیک ZERMATT تهیه و تولید شده است .

شیلنگ شور

یکی از محصولات مهم در تجهیزات آتش نشانی داشتن شلنگ شور است . این محصول جهت طول عمر شیلنگ های آتش شانی و تمیز کردن داخل شلنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد .تنها با اتصال به خطوط آّب با فشار بین 2 تا 8 بار به راحتی و سرعت بالا شلنگ های کثیف را تمیز می نماید.

این محصول ساخته شده از آلومینیوم است و ابعاد تقریبی آن 28*32 سانتی متر است و مصرف آن در 4 بار فشار حدود 240 لیتر و در 6بار فشار حدود 295 لیتر بر دقیقه است . 

هواکش ضد انفجار

هواکش ضد انفجار یکی از تجهیزات ایمنی و آتشنشانی است که برای پاکسازی مخازن بزرگ حاوی فرآورده های نفتی، پتروشیمی، شیمیایی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد .

این محصول از یک موتور با کلید برق ضد انفجار ، پره های ریخته شده آلومینیومی و سیلندر های با پوشش ضد شعله تشکیل شده است و سیم کشی و مصرف برق این محصول با انرژی بسیار پایین مورد استفاده قرار می گیرد . 

صدای هواکش این محصول به خاطر یکدست ساخته شدن بدنه سیلندر بسیار پایین است به خاطر لایه پوششی خالص مسی درون سیلندر خشک نگه داشته می شود و از شوک های الکتریکی و جرقه حاصل از روشن شدن فن جلوگیری می کند . 

درجه ضد انفجاری هواکش ها  EXdIIBT4 بوده و دارای گواهی های استاندارد  می باشد .از این محصولات امروزه در همه اماکن از جمله : پالایشگاه های نفت، گاز، پتروشیمی، پایانه های نفتی، مجتمع های شیمیایی، صنایع نظامی، معادن زغال سنگ، فرآیندهای معدنی، تونلی و حفاری ها استفاده می گردد .این محصول دارای سایزهای 8 اینچی و 12 اینچی است و دارای یک خرطوم 5 متری ضد الکتریسیته ساکن است .